9400 GT sistem oyunlarda kasıyor

İşletim sistemi
Windows 7

maxpayne0z

Centipat
Daha fazla  
İşlemci: Intel Pentium 4 3.06 GHz 2 çekirdek.

RAM: 3 GB.

Ekran kartı: 9400 GT 1 GB.

Düşük sistem isteyen oyunlar oynuyorum CS 1.6 Online oynuyorum ani FPS düşüşleri oluyor kasıyor bazen işlemcimin ısınmasından şüphelendim AIDA64 programi CPU sıcaklığı resimde oyun arka planda açık sizce bu sorunun nedeni nedir?
Afterburner'de FPS 100-90 fakat birden 50-25'lere kadar düşebiliyor 5 saniye sonra düzeliyor.

Arkaplandaki gereksiz programları kaldır. Kaspersky ve malwarebytes ile ful tarama yap. Anakart marka modeliyle üretici sitesinden çipset, ıch gibi driverların hepsini yükle. Ekran kartının son çıkan whql driverını yükle.

Arkaplandaki gereksiz programları kaldır. Kaspersky ve Malwarebytes ile ful tarama yap. Anakart marka modeliyle üretici sitesinden çipset, ıch gibi driverların hepsini yükle. Ekran kartının son çıkan WHQL driverını yükle.

Bir de işlemcide termal macun yok ve BIOS'ta sıcaklık 90° olabiliyor arka planda gereksiz bir şey de yok sizce işlemci termal macun sürmeli miyim?

Bir de işlemcide termal macun yok ve BIOS'ta sıcaklık 90° olabiliyor arka planda gereksiz bir şey de yok sizce işlemci termal macun sürmeli miyim?
Mutlaka sürmelisin daha fazla macunsuz kullanma yoksa işlemciyi yakabilirsin. Performans kaybı da muhtemelen aşırı ısınmadan.

Mutlaka sürmelisin daha fazla macunsuz kullanma yoksa işlemciyi yakabilirsin. Performans kaybı da muhtemelen aşırı ısınmadan.

Oyunlarda biraz kullandım işlemci yanarsa PC çalışmaz değil mi yarın termal macun süreceğim.
İşlemci sıcaklığı oyunda 88° ve işlemci MHz düşüyor FPS de düşüyor bazen 88° 20 FPS bazen ayni derecede 60 FPS işlemci kendini soğutması için MHz düşürüyor ve FPS düşüşü yaşıyorum doğru mu?
İşlemci sıcaklığı oyunda 88° ve işlemci MHz düşüyor FPS de düşüyor bazen 88° 20 FPS bazen ayni derecede 60 FPS işlemci kendini soğutması için MHz düşürüyor ve FPS düşüşü yaşıyorum doğru mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı