9400F işlemciyi 100% kullanmak zararlı mı?

Safa T

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar benim işlemci i5 9400F ekran kartım GTX1650 Phoenix 2x8 RAM var. Witcher 3 oyununda oyun işlemciyi bazen 100% olarak kullanıyor. Sorun yaratır mı?

Dostlar benim işlemci i5 9400F ekran kartım GTX1650 Phoenix 2x8 RAM var. Witcher 3 oyununda oyun işlemciyi bazen 100% olarak kullanıyor. Sorun yaratır mı?

İşlemci %100 kullanım için üretildi. Sorun olmaz. Ama saatlarce %100 kullanım ömür kısaltmasında birebir.

En fazla 72 derece oluyor.

Kritik bir sıcaklık değil, normal sayılabilir ama soğutucuya göre değişir tabii bu "normal" kavramı.

@Mansion 'in dediği gibi günde uzun saatler boyunca bu şekilde kullanıldığında ömrü kısalır. Ama 1-2 saatten çok bir şey olmaz, bizim bahsettiğimiz artık 100% yük altında 5-6+ saat.

Kritik bir sıcaklık değil, normal sayılabilir ama soğutucuya göre değişir tabii bu "normal" kavramı.

@Mansion 'in dediği gibi günde uzun saatler boyunca bu şekilde kullanıldığında ömrü kısalır. Ama 1-2 saatten çok bir şey olmaz, bizim bahsettiğimiz artık 100% yük altında 5-6+ saat.
Teşekkürler.

İlginçmiş. Witcher 3 bende %50'nin altında bir işlemci kullanımına sahip. Ekran kartına yükleniyor. i5 10300h

Bana da garip gelmedi değil, virüs girmiş olma ihtimali de aklıma geliyor bir yandan.

@Safa T virüs taraması yapabilirsiniz belki, imkansız değil açıkçası.

En fazla 72 derece oluyor.

O zaman nasıl oynayacağımki.

"Witcher 3 oyununda oyun işlemciyi bazen 100% olarak kullanıyor. Sorun yaratır mı?" siz kendiniz demişsiniz bazen diye. :)

Bazenden bir şey olmaz. Böyle 4-5 saatten fazla aralıksız %100 kullanım hele bir de stok fansa ömür kısltıyorsunuz demek.

@Sir Benjamin arkadaşlar bazen demiş dostumuz, hep zaten olmaz. 10400 işlemci kullanıyorum uygulama açılışında bile tepe değer %55'leri görebiliyor. O kadar güçlü bir işlemci olmasına rağmen.

Geri
Yukarı