940MX GTA 5 donması normal mi ?

ali20416

Hectopat
Acer Aspire 5 539J kullanıyorum. Bilgisayarımda 940MX ekran kartı var. İnternet hangi siteye girersem gireyim bu ekran kartının kaldıracağını söylüyor. Ancak bende aşırı kasıyor. Acaba RAM'dan kaynaklı mı çünkü 4 GB RAM var, sizce bundan mı yoksa başka bir şeyden mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta segment diyebileceğim bir GPU, leptop çözünürlüğü ile düşük ayarlarda akıcı şekilde yine oynanır. Ama 4GB RAM bellek maalesef yetersiz kalır. Anlık takılmaları sürekli olarak yaşarsın, oynanmayacak seviyeye getirir kısacası.

Yani bellek miktarını artırdıktan sonra düşük ayarlarda oynarsan problem yaşamazsın. Tabi işlemci - GPU fazla ısınırsa yine frekans kesmesine ve FPS dropları yaşamana sebep olur. Gerekli bakımların da yapılmış olması gerek 2 senede bir defaya mahsus.

Bu tip dizüstü sistemlerde oyun oynamak zor iş :)

Aşırı kasıyor ise harici GPU 940MX ile oyunu açtığınıza emin misiniz? RAM den dolayı anlık kasmalar olur ama aşırı oynanmayacak seviye ise İntel Hd Grafik ile oynuyor olabilirsiniz.

Acer Aspire 5 539J kullanıyorum. Bilgisayarımda 940MX ekran kartı var. İnternet hangi siteye girersem gireyim bu ekran kartının kaldıracağını söylüyor. Ancak bende aşırı kasıyor. Acaba RAM'dan kaynaklı mı çünkü 4 GB RAM var, sizce bundan mı yoksa başka bir şeyden mi ?
Gt 635M 2Gb ve 8Gb ramli sistemim var gta 5 en dusuk ayarlar da 45 fps akici sekilde oynuyorum bazen bomba patlarken 30 a kadar dusuyor ama onun haricinde sikinti yok.Eger pcniz isinma yapiyorsa temizletin ve termal.macunu yenileyin nvidia suruculerinden guncel olanlaru indirin birde 4Gb ram takviyesi sart

Dostum Ramdan kaynaklı bir kasma o. Ben de de casper csd4100t-s modeli vardı 940m ekran kartı 4 gb ram, +4 daha ekledim sorunum ortadan kakmıştı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı