940MX ile Valorant kasıyor

wesroll

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Valorant yükledim. Bilgisayarda sadece tek Valorant var. Oyunda kasma sorunu yaşıyorum. Bazen 40, bazen 70 çıkıyor ama 40 gibi hissettiriyor. Çözümü nedir? Rahat rahat oynayamıyorum. Tam sistem özelliklerim: 940MX, 8 GB RAM, i5-7200U

Ayarların nedir? Şarjda oynuyorsun değil mi? Aynı PC'nin 920MX'lisine sahibim. Team Fightlar dışında drop yemiyorum. Ayarlarını en düşüğe al. İşlemcimiz çok kötü maalesef.

Bilgisayar dar boğaz yapıyor olabilir. İşlemci ve/veya ekran kartı ısındığı için güç kesiyor olabilir. Laptop fişte çalışmıyor ise zaten tam güç çalışmadığı için kasma yapıyor olabilir. Bilgisayarı güç ayarlarından tam performans moduna almayı deneyebilirsin vs vs.

Arkadaşlar, Valorant yükledim. Bilgisayarda sadece tek Valorant var. Oyunda kasma sorunu yaşıyorum. Bazen 40, bazen 70 çıkıyor ama 40 gibi hissettiriyor. Çözümü nedir? Rahat rahat oynayamıyorum. Tam sistem özelliklerim: 940MX, 8 GB RAM, i5-7200U

Benim bilgisayarım gibi, Lenovo Ideapad kullanıyorum, i5- 6200U, 940MX ekran kartım var, Samsung SSD taktım, Valorant'ta 100 ile 80 FPS arası alıyorum.

Hocam iki ihtimal düşünüyorum. Birinci ihtimal eğer sistem SSD değil de HDD ise, arkaplandaki küçük işlemler bile HDD'yi yavaşlatacaktır. Windows 10 maalesef HDD'den nefret ediyor.

İkinci ihtimal ise ya işlemciniz ya da grafik kartınız sıcaklık kısıtlaması altında. İşlemci ısınınca (mesela 70 dereceyi geçince, bilgisayarımda öyleydi) kendini kısıtlıyor ve ciddi fps kaybına sebep oluyor. Her ikisinin sıcaklığını da HWinfo veya HWMonitor'da takip edin. Oyunu açtınız, ikisinin sıcaklığı arttı ve ardından ciddi bir düşüş gözlemlediyseniz o zaman kısıtlama altında olduğunu söyleyebilirim. CPU için Throttlestop, GPU için ASUS GPU Tweak II kullanın, her iki programda da sıcaklık limitini değiştirebileceksiniz.

RAM miktarı bence yeterli.

Hocam uzun zamandır PC temizlemedim. Yaklaşık 4 sene olmuştur. Macunlar vs de yapılı değil. Ana etkenlerden biri de bu olabilir mi? Valorant gibi bir oyunda kasma yaşanması çok normal bir durum değil çünkü.

Hocam uzun zamandır PC temizlemedim. Yaklaşık 4 sene olmuştur. Macunlar vs de yapılı değil. Ana etkenlerden biri de bu olabilir mi? Valorant gibi bir oyunda kasma yaşanması çok normal bir durum değil çünkü.
Dostum PC'yi kesinlikle temizle büyük ihtimal tozdan boğuluyor şu an bilgisayarın. Macun değişimini de yap taş kesilmiştir o macun. 🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı