940MX laptop yükseltme yapmak

06antony

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3-12100F/ASUS Dual GeForce RTX 3050 OC Edition 8GB/ASUS PRİME H610M-K/GSKİLL 2X8GB 3200MHZ/GoodRam 512GB PX500 M.2 NVMe SSD/1TB Seagate HDD/Rampage REACTION 600W 80 Plus/Gamebooster 144HZ 1Ms GB2461CF
Arkadaşlar RAM 12 GB ve fazlasıyla yetiyor. İşlemcim 7500U ve ekran kartım maalesef 940MX.
Acaba tam bilmiyorum ama bu 940MX ekran kartını değiştiremez miyim? Değiştirebilirsem daha güçlü bir ekran kartını nereden alabilirim, var mıdır? Bütçem Max 1500TL. Yani 1500TL'ye eğer tabii böyle bir şey var ise 1500TL'ye maximum ne ekran kartı alabilirim? Bu konularda pek bilgim yok kusura bakmayınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kartınız kötü değil, 1500 TL'lere daha iyisini alamazsınız. Eğer yeterli performans alamıyorsanız xmp açıp ram mhzlerin maks kullanımını, ekran kartı ve işlemcinizi oc etmeniz performansınızı arttıracaktır. Tabi bilen birisinin yapması daha faydalı olacaktır ince ayarlar neticede. Tabi bunları yapmadan önce şu videoyu izleyip bilgisayarınıza uygularsanız eminim oyunlardan daha iyi performans alırsınız. Ayrıca son olarak laptopların pilini çıkartıp prize takılı oynamanın da daha faydalı olduğunu düşünüyorum .
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dizüstü bilgisayarlarda xmp nasıl açılıyorki yada açılıyormu?

Anakartınız örneğin 3200 mhz destekliyor ve ramleriniz 3000 mhz ise xmp açılmadığında ramler 1500 mhz gibi değerlerde çalışır. Dizüstü masaüstü fark etmez tüm bilgisayarlarda bu özellik açılabilir siz bu değerleri öğrenin öncelikle gerisi kolay. Anakartınız kaç mhz destekliyor? Ramleriniz kaç mhz? Bu ikisini soru.
Anakartınız örneğin 3200 mhz destekliyor ve ramleriniz 3000 mhz ise xmp açılmadığında ramler 1500 mhz gibi değerlerde çalışır. Dizüstü masaüstü fark etmez tüm bilgisayarlarda bu özellik açılabilir siz bu değerleri öğrenin öncelikle gerisi kolay. Anakartınız kaç mhz destekliyor? Ramleriniz kaç mhz? Bu ikisini soru.
Nasıl açıldığını cevaplamamışım pardon. Biosdan açılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı