Çözüldü 940MX laptopta tüm oyunlarda FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Recx and Flex

Hectopat
Yer
İzmir
Konularıma bakarsanız CS:GO'da FPS düşmesi için bir sürü konu açtım oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyordum ki taaki Rainbow Six Siege'i indirene kadar.
Valorant ve LoL'de FPS düşmesi yemediğimden sorun CS:GO'da diye düşünüyordum fakat dün R6 oynayınca 60 FPS'den 25 FPS'ye sürekli olarak düşüyor yani demek ki tüm oyunlarda böyle ne yapmam lazım driverlar güncel termal macun ve temizletme yapmadım 3 yıldır bayağıdır da format atmadım fanlardan çok ses geliyor patlayacak kadar hem de bu sorun şu anda sistem boştayken de böyle canlı dersteyim sadece Zoom açık ama oyundakinden fazla ses çıkarıyor patlayacak derecede cihazım laptop lütfen bilgisi olanlar yazsın teşekkürler.

Sistem:
940MX ekran kartı.
i7 6500U işlemci.
12 GB RAM.
1000 GB Toshiba hard disk.
Sıcaklıklar: Core temp uygulamasıyla baktım. Sadece Zoom ve Google açıktayken yani neredeyse boştayken 73-80 derece arası CS:GO'da iken, oyunlarda iken 85-90 derece arası dediğim gibi Core temp uygulaması ile baktım.
Bir de FPS düşmesi girmesi bilgisayarın ısınmasıyla alakası var mı?

Çözüm
Hocam Sadece ısınmayla bu kadar FPS düşer mi?
@RPM @Setsuna Yuki @Samotne Ciasteczka @rohatbaba123
Evet ısınmaya bağlı performans kaybı yaşayabilirsiniz. Afterburner yükleyip değerlere bakın derim.

Ayrıca bir temizlik iyi olur:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Termal macunu yenilersen çözülür büyük ihtimal bende de MX130 ekran kartı var senin ekran kartına eş değer ve bendede aynı sorun. İlk aldığımda R6,Fortnite oynayabiliyordum ama artık oynayamıyorum. 15 Tatil geldiğinde termal macunu değiştireceğim.

Termal macunu yenilersen çözülür büyük ihtimal bende de MX130 ekran kartı var senin ekran kartına eş değer ve bendede aynı sorun. İlk aldığımda R6,Fortnite oynayabiliyordum ama artık oynayamıyorum. 15 Tatil geldiğinde termal macunu değiştireceğim.
Sende de mi FPS drop çok fazla giriyor?

Hocam Sadece ısınmayla bu kadar FPS düşer mi?
@RPM @Setsuna Yuki @Samotne Ciasteczka @rohatbaba123
Evet ısınmaya bağlı performans kaybı yaşayabilirsiniz. Afterburner yükleyip değerlere bakın derim.

Ayrıca bir temizlik iyi olur:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Geri
Yukarı