94Mbps internet hızı iyi mi?

Routeri değiştirmeyi planlıyorum. Şuanki router 5ghz desteklemiyor.

Dünyanın bir çok ülkesi simmetrik hatt kullanıyor. Download 10 mbps ise upload 8-10 mbps olmalı. Maalesef Türkiyede durum farklı. Nedenini çok merak ediyorum
Çünkü Türkiye'de milletin derdi keriz silkelemek, millete kazık atmak.

Merhabalar. Ben Technopat ailesine Azerbaycan'dan katılıyorum. Direkt konuya geçecek olursak, uzun zamandır internet problemi yaşamamın ardından mahalleye fiber hatt çekildi. Aldığım değerleri görüyorsunuz. Bu hız için aylık 20 manat yani yaklaşık 100 TL gibi bir fiyat ödüyorum. Sizce internet F/P sayılır mı? Daha bir sorum olacaktı. Wireless üzerinden 50 Mbps hızın ötesine çıkamıyorum. Simmetrik olarak 48-51 Mbps download 50-51 Mbps upload alıyorum. Sizce sorun smartphone la alakalı yoksa routerla mı?
Router: Huawei HG8546m.
Smartphone: Xiaomi Note 8 Pro.

Hava atmak için mi açtın konuyu kardeş üzüyorsun bizi.

İmkansız değildir kardeşim. Adsl le 2 mbps download 2 mbps upload almak mümkün.
Tek sıkıntı simetrik internet tam olarak ona denmiyor. Ne kadar download o kadar upload olmalı. ADSL bildiğim kadarıyla 24Mbps'e kadar -teoride böyle pratikte değil- download verebilir ama 3Mbps'den fazla upload veremez -teoride-. Bu durumda ADSL simetrik bir altyapı değildir, doğası gereği de olamaz. Zaten bahseden arkadaşlarda; 24Mbps download ise 22-23Mbps upload istiyorlar. Bunun içinde VDSL-VDSL2 gerekiyor en az. Ben bunu demek istedim.

Hava atmak için mi açtın konuyu kardeş üzüyorsun bizi.
Bak sana sıradan bir rusya mobil operatorunu örnek veriyim. Yaklaşık 70 tl ya mobil veri üzerinden 100 mbps download 100 mbps upload hızı vad ediyor
Tek sıkıntı simetrik internet tam olarak ona denmiyor. Ne kadar download o kadar upload olmalı. ADSL bildiğim kadarıyla 24Mbps'e kadar -teoride böyle pratikte değil- download verebilir ama 3Mbps'den fazla upload veremez -teoride-. Bu durumda ADSL simetrik bir altyapı değildir, doğası gereği de olamaz. Zaten bahseden arkadaşlarda; 24Mbps download ise 22-23Mbps upload istiyorlar. Bunun içinde VDSL-VDSL2 gerekiyor en az. Ben bunu demek istedim.
Ha Anladım
Bak sana sıradan bir rusya mobil operatorunu örnek veriyim. Yaklaşık 70 tl ya mobil veri üzerinden 100 mbps download 100 mbps upload hızı vad ediyor

Ha Anladım
Sınırsız bu arada

Dosya Ekleri

• IMG_20210610_015417.jpg
    IMG_20210610_015417.jpg
    56,3 KB · Görüntüleme: 24
Paket değil. Bizim məhəlləyə yaxın Azfibernetin xətti keçirmiş. Mən də məhəllədən 10-15 nəfər topladım. Şirkətə dedik onlar gəlib çəkdilər.
bizimdə şəhərcikdə 18 manata 18mbqs alırıq həmdə stabil deyil heç kaş bizdədə o internet olsa

Telefonun Wi-Fi 5 destekliyor peki modemin destekliyor mu?
ayni modemi kullaniyorum. hayir desteklemiyor wifi 4 destekliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı