94Mbps internet hızı iyi mi?

ADSL altyapıda simetrik imkansızdır. En az VDSL gerekir ve en sağlıklısı -fiber hariç- VDSL2'dir.
VDSL2 24 Mbps'e geçtim haftalar önce hala 16 Mbps geliyor. Ne zaman yükseltirler?

VDSL2 24 Mbps'e geçtim haftalar önce hala 16 Mbps geliyor. Ne zaman yükseltirler?
VDSL2 geçseniz bile hızınız yükseltilemeyebilir. Bu tamamen TT'ye bağlı. Siz sorun desteklenen en yüksek hız ne diye yada burada yeni konu açın hat değerlerine bakalım. O zaman bir yorumda bulunabiliriz.

Biraz araştırdım Note 8 Pro modelinde Wi-Fi sorunu varmış Google de aratarak araştirabilirsin belki senin cihazında da problem olabilir.
Modeminde 5GHz desteği yoksa telefon ile alakalı bir sorun olduğunu sanmıyorum. 2.4GHz kullanırken internet hızı çok farklı oluyor. 2.4GHz Wi-Fi ile 94/8 internet ile bende de 50 Mbps üstüne çıkmıyor ama 5GHz ile bağlandığımda kablolu ile aynı hızı alıyorum.

Modeminde 5GHz desteği yoksa telefon ile alakalı bir sorun olduğunu sanmıyorum. 2.4GHz kullanırken internet hızı çok farklı oluyor. 2.4GHz Wi-Fi ile 94/8 internet ile bende de 50 Mbps üstüne çıkmıyor ama 5GHz ile bağlandığımda kablolu ile aynı hızı alıyorum.
Routeri değiştirmeyi planlıyorum. Şuanki router 5ghz desteklemiyor.

Merhabalar. Ben Technopat ailesine Azerbaycan'dan katılıyorum. Direkt konuya geçecek olursak, uzun zamandır internet problemi yaşamamın ardından mahalleye fiber hatt çekildi. Aldığım değerleri görüyorsunuz. Bu hız için aylık 20 manat yani yaklaşık 100 TL gibi bir fiyat ödüyorum. Sizce internet F/P sayılır mı? Daha bir sorum olacaktı. Wireless üzerinden 50 Mbps hızın ötesine çıkamıyorum. Simmetrik olarak 48-51 Mbps download 50-51 Mbps upload alıyorum. Sizce sorun smartphone la alakalı yoksa routerla mı?
Router: Huawei HG8546m.
Smartphone: Xiaomi Note 8 Pro.
Azerbaycan ekonomisini pek bilmediğim için yorum yapamayacağım. Ama eğer maaşınızı söylerseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.

Routeri değiştirmeyi planlıyorum. Şuanki router 5ghz desteklemiyor.
İyi demek az kalır harika. Upload hızı 94 Mbps 😍😍
Dünyanın bir çok ülkesi simmetrik hatt kullanıyor. Download 10 mbps ise upload 8-10 mbps olmalı. Maalesef Türkiyede durum farklı. Nedenini çok merak ediyorum

Geri
Yukarı