95 OBP puanı iyi midir?

380 Puan LGS puanı çok daha iyidir. 95 ile alan Yerel Yerleştirme Okulları genellikle 80-75'e kadar da alıyor. O yüzden bolca maymun olabilir okulda.
Nesi daha iyi hocam? O puana anadolu lisesi falan tutmaz. Tutarsa da o kadar iyi olmaz. 95 obp düşük geldi sanırım size. Rahat 90 puana kadar alan liseler var. Onlara girmesi daha iyi.

Nesi daha iyi hocam? O puana anadolu lisesi falan tutmaz. Tutarsa da o kadar iyi olmaz. 95 obp düşük geldi sanırım size. Rahat 90 puana kadar alan liseler var. Onlara girmesi daha iyi.
OBP 95 olabilir. Ama gelen herkes 95 obp değil bunu unutmayın. 70 üstü herkesi alıyorlar. OBP seçici bir unsur değil. LGS 380 puana hangi okulun alıp almayacağını da bilemezsiniz.

OBP 95 olabilir. Ama gelen herkes 95 obp değil bunu unutmayın. 70 üstü herkesi alıyorlar. OBP seçici bir unsur değil. LGS 380 puana hangi okulun alıp almayacağını da bilemezsiniz.
70 üstü herkesi her lise almaz. Bazıları alır. Onlara da gitmesin bir zahmet o puan ile. Limiti 90 olan liseler var mesela. Obp olayını laf olsun diye koymadılar herhalde hocam. Limiti 90 veya daha üstü olanları seçecek elbet. Ayrıca 380 genel olarak yüksek değil. O yüzden şehiri bayburt falan değilse kaliteli bir yere gidemez. Kendim de aynısını yaşadım puan konusunda.

70 üstü herkesi her lise almaz. Bazıları alır. Onlara da gitmesin bir zahmet o puan ile. Limiti 90 olan liseler var mesela. Obp olayını laf olsun diye koymadılar herhalde hocam. Limiti 90 veya daha üstü olanları seçecek elbet. Ayrıca 380 genel olarak yüksek değil. O yüzden şehiri bayburt falan değilse kaliteli bir yere gidemez. Kendim de aynısını yaşadım puan konusunda.
Her ilçede yok sadece 90 üstü alanlar.

Her ilçede yok sadece 90 üstü alanlar.
İstanbuldayız hocam.

İstanbuldayız hocam.

OBP ile alan liselerin hepsi berbat İstanbul Avrupa yakasında OBP ile alan liselerde tecavüz haberleri sigara uyuşturucu darp vs. eksik olmuyor en iyisi LGS puanı ile girmek ama onunla girilemiyorsa OBP ile girdiği liselerde arkadaşlık kurmasın ya da çok seçici olsun ortam cidden bozuk kendim için soyleyeyim sultangazi gop bayrampaşa ve Fatih'te arkadaşlarım var çoğu OBP ile alan liselere gidiyor ve hepsinin durumu vahim kimisi okulu bıraktı kimisi sigaraya başladı. Çevre çok etkili.

Lise büyük bir etken değil, ortalamanın üstünde, öğretmenlerin para için değil, öğrencilerin başarısı için eğitim verdiği bir yere gitmesi yeterli. 10. sınıf sonu veya 11 başlarında bir üniversite gezisi yapsın zaten çalışmazsa bir şey bilmiyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı