950 TL ekran kartı önerisi

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, bütçeme uygun ekran kartı buldum birisi 2.el ama 8GB diğeri sıfır lakin 4GB.
İşlemcim R5 3600x monitörüm eski bir monitör olduğu için DVI-D ve VGA girişi var, AMD yazılımı içinde bulunan Virtual ayarıyla sanal olarak 1080P yapabiliyorum.
Hangi ekran kartını almalıyım buyrun kartlar; Asus Rx 580 Dual-rx580-o4g 256 Bit Gddr5 4 Gb Ekran Kartı - n11.com MSI AMD Radeon RX 580 ARMOR 8G OC 8GB 256 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

4 gün daha bekleyebilirsen ince hesap gaming gecesi var. Asus dual rx 580 4gb 950 tlye kadar düşmüştü. Daha da altına inebilir
Çok iyi RAM'leri aldım öyle gaming gecesi yapıyorlar... 8GB serisi gözüme çarptıda sahibindende ki 2.el diye mi önermediniz?
Diğer attığım linkler güvenilir değil mi? ilk defa böyle bir alışveriş yapacağım ondan soruyorum. :)

Çok iyi RAM'leri aldım öyle gaming gecesi yapıyorlar... 8GB serisi gözüme çarptıda sahibindende ki 2.el diye mi önermediniz?

Diğer attığım linkler güvenilir değil mi? ilk defa böyle bir alışveriş yapacağım ondan soruyorum. :)
Ben pek güvenmem. İkinci el alacaksanız. LetGo veya Sahibinden güvenilirdir. Gidip test ederek alırsınız aklınızda şüphe kalmaz :)

Testi nasıl yapacağız, bir kafede kartımı taktırıp bakacağım. :)
Alacağınız kişiye test videosu atmasını isteyin. O videoyu burada paylaşın. Sonrasında elden almadan önce tekrar kontrol isteyin. Furmark ve OCCT testi yapabilirsiniz.

Net Cafede test kolay olmaz. RX serisi bir kart alınacaksa bence sıfır alınmalı. Her ne kadar mining yapılmamış dense de %90 yapılmış halde. Yani uzun sözün kısası ; RX 5xx serisi ikinci el olarak tercih edilmemeli.

Alacağınız kişiye test videosu atmasını isteyin. O videoyu burada paylaşın. Sonrasında elden almadan önce tekrar kontrol isteyin. Furmark ve OCCT testi yapabilirsiniz.
Bide son olarak bi konudada yardımınızı isteyeceğim, benim eski bir monitörüm var forumdan biri ne kadar iyi ekran kartı alırsan al 60HZ alıcaksan ve zevk almıyacaksın dedi.
Benim şuan ekran kartım RX 460 ilk olarak hangisini almalıyım monitör mü ekran kartı mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı