9500 GT Pentium G2120 Sistem Oyunlarda Ani FPS Düşüşü

lorenzz

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i3 12100F CPU, Gigabyte H610M H DDR4 Anakart, Power Boost 500W PSU, RTX 3050 Eagle 8 GB, MLD M300 500 GB M.2 SSD, GoodRam 8x2 3600MHz DDR4 RAM.
RAM
2048MB
Ekran kartı
GeForce 9500 GT
İşlemci
Intel(R) Pentium(R) CPU G2120 @ 3.10GHz (2 CPUs)
Oynadığım tüm oyunlarda yeterli FPS alsam bile 4-5 dakikalık aralarla inanılmaz bir şekilde düşüyor ve 1-2 dakika sürüyor. Bir zamandan sonra düzeliyor, tekrar aynı şey oluyor. GPU sıcaklıklarının çok yüksek olduğunu göz önünde bulundurursak şahsen bu durumun GPU'dan kaynaklandığını düşünüyorum. Uzun süredir de macun yenilemiyorum. Neler yapmam gerek?

Oynadığım tüm oyunlarda yeterli FPS alsam bile 4-5 dakikalık aralarla inanılmaz bir şekilde düşüyor ve 1-2 dakika sürüyor. Bir zamandan sonra düzeliyor, tekrar aynı şey oluyor. GPU sıcaklıklarının çok yüksek olduğunu göz önünde bulundurursak şahsen bu durumun GPU'dan kaynaklandığını düşünüyorum. Uzun süredir de macun yenilemiyorum. Neler yapmam gerek?

İşlemci ve GPU sıcaklık değerleri kaç derece?

E bir zahmet normal FPS düşüşü 100 derece ile.En son ne zaman yenilediniz termal macunu?
3-4 yıl oldu hatırladığım kadarıyla. Önerebileceğiniz bir termal macun var mıdır?

3-4 yıl oldu hatırladığım kadarıyla. Önerebileceğiniz bir termal macun var mıdır?

Artics MX4 işinizi görür. Ayrıca kasa içi temizliğide yapmayı unutmayın.

Artics MX4 işinizi görür. Ayrıca kasa içi temizliğide yapmayı unutmayın.
Kısacası sorun sıcaklıktan mı kaynaklanıyor hocam?

Son düzenleme:
Tahminimce öyle ancak bu sorun bir anda mı oldu yoksa önceden de var mıydı?
Bir keresinde anakartım yanmıştı. Tamirciden geldikten sonra sorun başladı. Tahminimce 6-7 aydır bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı