9500 GT Sistem Oyunlarda anlık takılmalar

kurga243

Kilopat
Arkadaşlar oyunlarda bilgisayar 60 FPS üstü bile olsa bazen art arda bazen de anlık olarak takılıyor bu sırada GPU kullanımı %0 düşüyor. Bu anlık takılmalar özellikle LOL'e çok fazla oluyor.
Sistemim
Intel® Pentium® Processor E2160 1.80 GHz
RAM 2 GB
Ekran kartım 9500 GT

Bu arada işlemci sıcaklık en fazla 62 ekran kartı sıcaklık en fazla 55 . RAM kullanımlarına bakınca o da en fazla % 90'larda. ekran kartını DDU programıyla kaldırıp en baştan da kurdum ama sorun çözülmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin çok eski. Ama eskiden böyle değildi diyorsan bakımlarını yap derim. Fazla tozdan fanların hızı yavaşlamış olabilir. Bu da ısınıp performans düşüşlerine sebep olabiliyor.

Sistemin yeterli değil demek ki.
sistem yeterli 60 fps alırken birden takılıyor normal olarak fps düşük olup takılma gibi bir durum yok
Sistemin çok eski. Ama eskiden böyle değildi diyorsan bakımlarını yap derim. Fazla tozdan fanların hızı yavaşlamış olabilir. Bu da ısınıp performans düşüşlerine sebep olabiliyor.
konuda yazdıgım gibi ısınma gibi bir durum yok
Bellek miktarı az. 4 GB belleğe çıkarırsan LOL için yeterli olacaktır.
Oyun ayarlarını düşür. Arka planda çalışan uygulamaları azaltarak oyuna bellek ayır.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
ram kullanımı en fazla % 90 larda maksimum ram kullanımında takılmalar olur diye biliyorum dedigim gibi max 90 kullanım oda tf lerde

Evet RAM'ini geliştirmen çözüm olabilir sistemin çok eski RAM alsan bile tam olarak söyleyemem çözer mi diye. Şu an onla uğraşamam diyorsan temizliğini yap tozlarını al. Ayrıca LoL'ün istediği işlemci minimum 2 Ghz.

Evet RAM'ini geliştirmen çözüm olabilir sistemin çok eski RAM alsan bile tam olarak söyleyemem çözer mi diye. Şu an onla uğraşamam diyorsan temizliğini yap tozlarını al. Ayrıca LoL'ün istediği işlemci minimum 2 Ghz.
evet ama dedigim gibi 60 fps alabiliyorum ama bir an oluyor böyle anlamsız garip bir takılma ram kullanım 1.7 lerde
RAM kullanımı %100 olmaz. Kendini sınırladığı için takılmalara sebebiyet veriyor. 4 GB'a yükseltin.
en böyle kasması gereken yerde ram kullanım max 1.8 genelde 1.5 geçmiyor

Tamam, 2 GB'ın tamamını kullanamazsınız zaten oyunda. Siz oyunu açınca Windows kapanmıyor, arkaplanda çalışmaya devam ediyor. Çalışmasına yetecek kadar bellek kalmıyor, oyundan almaya çalışıyor. Oyun da izin vermiyor, takılma yaşanıyor.

Tamam, 2 GB'ın tamamını kullanamazsınız zaten oyunda. Siz oyunu açınca Windows kapanmıyor, arkaplanda çalışmaya devam ediyor. Çalışmasına yetecek kadar bellek kalmıyor, oyundan almaya çalışıyor. Oyun da izin vermiyor, takılma yaşanıyor.
bellek azaltma programı kullandıgımdan dolayı böyle bir olay yok bende biliyorum dediginiz olayı bunu lol destek ekibinede sormuştum ramden kaynaklı görünmüyor dediler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı