9500 TL Laptop tavsiyesi

Bütçe
9500
Hocam ASUS TUF modelinde istediğim türden Ryzen işlemcili bir laptop ne yazık ki bulamadım. i5 11300h ya da i7 10750H işlemcili olan laptoplar var ancak Intel ısınma sorunlarını çözdü mü? Bu konu kafamı kurcalıyor. Zaten zorlanarak alacağım. Pişman olacağım bir makine olmasın istiyorum. Özelliklerini belirttiğim Lenovo hakkında ne düşünüyorsunuz?

11. nesil Intel gayet serin çalışıyor hocam öneririm.

HP victus almanızı pek önermem soğutması başarılı değil ve ekranı 60Hz. ASUS ROG'u alabilirsin ekran kartı 1650 Ti gücünde ve malzeme kalitesi gayet iyi. Onun dışında almadan önce her gün TUF'un 3050'li modellerini takip etmeni öneririm 9500 liraya düşüyorlar sürekli bulursan 9500 liraya kaçırma kap direk.

1 haftadır hepsiburada'dan takip ediyorum. Şuan 5000 TL üstü alışverişlerde 500 TL indirim var. O yüzden orası şuan için en mantıklısı. Dediğinizi yapacağım ancak intel işlemciler fazla ısınırlardı. Şimdi bu sorunlar çözüldü mü?

Katana çok kalitesiz tavsiye etmiyorum TUF daha mantıklı olur. Katanaların soğıutması dandik olduğu için kullandıkları ekran kartları da en düşük TDP'li versiyonları. Yani tam RTX 3050 performansı vermiyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer Ideapad Gaming 3 tercih edecekseniz Turbo Boost açıkken cihaz işlemciyi soğutmada yetersiz kalıyor. Tavsiyem bir indirim dönemi beklemeniz ve fp bir ürün tercih etmektense daha kaliteli bir marka ve ürün tercih etmeniz yönünde. Ayrıca RTX 3050 kağıt üstünde gerçekten kuvvetli bir kart olmasına rağmen 4 GB VRAM yeterli olmuyor ve oyun performansı gözle görülür ölçüde düşüyor. Bunu DLSS ile dengeleyenler var tabii ama yine de üstüne biraz daha araştırın derim.

Bütçeyi bu fiyata zorlayabilirim ancak i5 işlemci sıkıntı yaratır mı? Yani ısınma problemleri Intel'lerde çok oluyordu. Yeni nesillerde bu çözüldü mü?
11. nesil gayet güncel ve ekran kartını rahatlıkla besleyecek bir işlemci. Asus'un kasaları da genel olarak güzel tasarımlı ve termal anlamda iyi geliştirilmiş kasalar. MSI Katana'dan daha iyi bir tercih olur tabi arkadaşların da belirtmiş olduğu üzere.

Malzeme kalitesi ve ısıtma olarak Lenovo Ideapad Gaming 3'ü geçer.

Ekran olarak da HP Victus'u geçer.

RTX 3050'li ASUS TUF geçen hafta 9500 TL'ydi. Yine indirime gelebilir.
Umarım indirime girer. HP marka laptoplarda 8 GB ramli 1650 Tİ laptoplar var. Onlardan alsam ve 8 GB daha ram eklesem nasıl olur ?
11. nesil gayet güncel ve ekran kartını rahatlıkla besleyecek bir işlemci. Asus'un kasaları da genel olarak güzel tasarımlı ve termal anlamda iyi geliştirilmiş kasalar. MSI Katana'dan daha iyi bir tercih olur tabi arkadaşların da belirtmiş olduğu üzere.
Teşekkür ederim. Asus laptopları bi 4-5 gün daha takip edeyim o zaman.
Eğer Ideapad Gaming 3 tercih edecekseniz Turbo Boost açıkken cihaz işlemciyi soğutmada yetersiz kalıyor. Tavsiyem bir indirim dönemi beklemeniz ve fp bir ürün tercih etmektense daha kaliteli bir marka ve ürün tercih etmeniz yönünde. Ayrıca RTX 3050 kağıt üstünde gerçekten kuvvetli bir kart olmasına rağmen 4 GB VRAM yeterli olmuyor ve oyun performansı gözle görülür ölçüde düşüyor. Bunu DLSS ile dengeleyenler var tabii ama yine de üstüne biraz daha araştırın derim.
Kısacası ısınma sorunu ortaya çıkıyor Ideapad'de yani. 4-5 gün daha bekleyebilirim. Ama ne yazık ki daha fazla bekleyemem. Yapmam gerekenler var. Umarım bir an önce indirime girer. Asus benimde ilk tercihim ancak şuan için bütçemi aşıyorlar. Biraz daha beklemek en mantıklısı gibi. Teşekkür ederim.

Şu nasıl sizce?

Son düzenleme:
Umarım indirime girer. HP marka laptoplarda 8 GB RAM'li 1650 Ti laptoplar var. Onlardan alsam ve 8 GB daha RAM eklesem nasıl olur?

Teşekkür ederim. ASUS laptopları bir 4-5 gün daha takip edeyim o zaman.

Kısacası ısınma sorunu ortaya çıkıyor Ideapad'de yani. 4-5 gün daha bekleyebilirim. Ama ne yazık ki daha fazla bekleyemem. Yapmam gerekenler var. Umarım bir an önce indirime girer. ASUS benim de ilk tercihim ancak şu an için bütçemi aşıyorlar. Biraz daha beklemek en mantıklısı gibi. Teşekkür ederim.

Şu nasıl sizce?

Monster ve Casper'dan uzak dur. Şu an tek hedefin o ASUS olsun hocam onu takip et.

Buna baktım ancak ekran kartı biraz sıkıntı. 1650 Ti olsaydı bunu düşünürdüm. Öneriniz için teşekkür ederim.

Hocam ASUS TUF modelinde istediğim türden Ryzen işlemcili bir laptop ne yazık ki bulamadım. i5 11300h ya da i7 10750H işlemcili olan laptoplar var ancak Intel ısınma sorunlarını çözdü mü? Bu konu kafamı kurcalıyor. Zaten zorlanarak alacağım. Pişman olacağım bir makine olmasın istiyorum. Özelliklerini belirttiğim Lenovo hakkında ne düşünüyorsunuz?

Öncelikle i5 10200H'lı işlemcim var oyunlarda 80'e geliyor Max oda sıcaklığı ve sağlanan hava sirkülasyonu işinize yarar Intel ısınıyor muhabbeti laptoplarda geçerli değil Ryzen'lerde ısınıyor laptoplarda Ryzen tercih etmem ben o stabil performansı vermez hem laptop ısınır ayni isterseniz 3050'li cihaz bakın.

Geri
Yukarı