9500 TL PC Toplama

Bütçe
9500
Ama hocam ileriye dönük olmasıda önemli ve tuf u seçerse eksiklik hissetmez
Hocam Asrock markası anakart konusunda çok ilerdedir.Asrock'u düşük görmeyin bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ASRock markası anakart konusunda çok ilerdedir. ASRock'u düşük görmeyin bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam ASRock'un kalitesine hiçbir şey diyemem TR'de ASRock'un B550'si olsa gözüm kapalı alırdım.
Ama şu an yeni işlemciler eski anakartlara destek vermeyeceği dönemde B450 almak biraz saçma hem bütçe de çok yüksek bence iki kez masraf etmektense tek masraf ederim.

Hocam ASRock'un kalitesine hiçbir şey diyemem TR'de ASRock'un B550'si olsa gözüm kapalı alırdım.
Ama şu an yeni işlemciler eski anakartlara destek vermeyeceği dönemde B450 almak biraz saçma hem bütçe de çok yüksek bence iki kez masraf etmektense tek masraf ederim.
Hocam ben Asus TUF B450 önerdiğiniz için söylemiştim onu zaten.TR'de ucuz B550 bulmak zor.En düşük seviye B550 bile 1000 lira.

Hocam ben ASUS TUF B450 önerdiğiniz için söyledim. Zaten TR'de B550 bulmak sıkıntılı. Sırf geleceğe dönük olsun diye en düşük seviye B550'yi bile 1000 lira vermek zorunda kalıyoruz.

Yok hocam ben orada TUF B550'den bahsediyorum.
Haklısınız hocam Prime B550'ye 1000 TL vermek saçma ama üstüne koyup TUF almak daha mantıklı.

Asrock anakartlar tabii ki sağlamdır. Ama tabi ne alacaksak marka kadar model de önemlidir. Mesela güç kaynakları, Corsair'in iyisi de var kötüsü de. FSP, High Power, Cooler Master ve daha nicesi için geçerli. Anakart alırken de marka kadar model de etkili.

tierd.png

En basit şekilde buradan görebiliriz. Bütçeyi aşmamak adına doğru bir tercih yapmışsınız. İşlemciyi overclock yapacaksanız hava veya sıvı soğutma gerekecek, ek olarak daha iyi bir anakart gerekecek tabi. Ama burada tam emin olamıyorum, yeterli gibi duruyor. Overclock istiyorsanız yeterli olacaktır ancak daha stabil çalışması için başka anakartlara da bakabilirsiniz.

E tabi işin bir de geleceği var. İleride 4000 serisi işlemciler çıkacak, B450'ler her ne kadar Beta BIOS ile güncellemeyi ve 4000 serisi için gerekli desteği alacak olsalar da bu işlemciler oldukça güçlü olacak ve B450'lerin en üst seviyesi anakartlar, B550 anakartlar ve X570 anakartlarla daha iyi çalışacaklar.

Ama ben overclock işini abartmam, gelecek için de idare ederim diyorsanız mantıklı seçim.

Sistem genel olarak bana da güzel geldi. Kasayı ve güç kaynağını bilemiyorum, kasa ve güç kaynağı birleşik olarak hava akışı mükemmel olan şu ürüne da bakabilirsiniz:

Son olarak şu anakartın fiyatı daha uygun ve daha iyi bir seçim olabilir, gözüme çarptı ekleyeyim dedim.

İyiliği konusunda biraz araştırma yaptım. Technopat'ta herkes Asrock önermiş.

Reddit'te ise MSI önerilmiş.

tester.png

Bu da başka bir konudan. MSI'ın MAX olan anakartlarının BIOS sürümleri için daha büyük yeri olduğunu söylemiş. 4000 serisine güncellemek istediğiniz zaman mesela.

Dediği gibi, MSI'ın bazı serilerinde gerçekten de iyi VRM'ler kullanılıyor. Bu sebeple de Asrock'un önünde. Ancak Asrock'un da kendine göre özellikleri var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı