9500 TL'ye ASUS TUF laptop alınır mı?

tevfkfurkan

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. RTX 3050'li veya 3050 Ti'li bir laptop arıyordum maksimum bütçem 9500 civari.

Şu laptopu almak istemiştim ASUS TUF dash olmasından dolayı fakat gamersarena ile alakalı bir ton şikayet gördüm satıcıya guvenemedigimden alamadım. Dash modelinde hosuma giden olaylar şunlar: Tasarım, pil ömrü ve hafiflik.
Gamersarenadan bir şey alınır mı sizce?

Bende alternatif olarak şu modeli buldum -satıcısi Hepsiburada artı olarak- hem dashtan işlemci olarak daha iyi. Ama bunun şarj performansı veya agirlik gibi olaylarını bulamadım.

Siz ne söyleyebilirsiniz arkadaşlar şimdiden hepinize teşekkür ederim:))

Öncelikle merhabalar. RTX 3050'li veya 3050 Ti'li bir laptop arıyordum maksimum bütçem 9500 civari.

Şu laptopu almak istemiştim ASUS TUF dash olmasından dolayı fakat gamersarena ile alakalı bir ton şikayet gördüm satıcıya guvenemedigimden alamadım. Dash modelinde hosuma giden olaylar şunlar: Tasarım, pil ömrü ve hafiflik.

Bende alternatif olarak şu modeli buldum -satıcısi Hepsiburada artı olarak- hem dashtan işlemci olarak daha iyi. Ama bunun şarj performansı veya agirlik gibi olaylarını bulamadım.

ASUS TUF kullanıyorum + - yönleribi tamamen yazıyorum.
-Aşırı tozlanıyor.
-LED'leri bence yetersiz genelde LED'leri kapalı kullanıyorum
-Çok ısınabilen bir kasa Valorant'ta işlemci çok ısınıyordu ekran kartı tarafı soğuk ama işlemci tarafı kötü klasik laptop ısınması
-FPS düşmesi yiyebiliyor tahminen ısınmadan
-8 GB RAM.
+Ekranı güzel.
+RTX 3050 kullanıyor en azından RTX teknolojisinş kullanabileceksin.
+Tasarımı tam bir canavar
+Senin modelde i5 var pek benimkş kadar ısınacağını sanmıyorum.

https://www.hepsiburada.com/hadron-...magaza=EmreBilişim&url_src=and-product-detail toz problemi için dostum en önemlisi geldiğinde ğstğnde gelen bezi atma ve monitör içinde bez gekirse sakınn atma çok işine yarayacak.

-Aşırı tozlanıyor.
-LED'leri bence yetersiz genelde LED'leri kapalı kullanıyorum
-Çok ısınabilen bir kasa Valorant'ta işlemci çok ısınıyordu ekran kartı tarafı soğuk ama işlemci tarafı kötü klasik laptop ısınması
-FPS düşmesi yiyebiliyor tahminen ısınmadan
-8 GB RAM.
+Ekranı güzel.
+Tasarımı tam bir canavar

https://www.hepsiburada.com/hadron-laptop-klavye-koruyucu-hd3217-156-p-BSSARFST01157?magaza=EmreBilişim&url_src=and-product-detail toz problemi için dostum en önemlisi geldiğinde ğstğnde gelen bezi atma ve monitör içinde bez gekirse sakınn atma çok işine yarayacak.
Öncelikle çok teşekkür ederim reis ilgilendiğin için. Dash modelinde batarya 75wh imiş (asus 16 saat video oynatabildigini iddia etmis, youtube da da adam 12 saat office testinde başarılı old. söyledi) ve yeni bir model olduğundan araştırdım youtubedan falan soğutma sistemi daha başarılı olduğunu gördüm. Satıcı hakkında bi bilgin var mı uğraşmak istemiyorum bu tarz olaylarla gerçekten. Satıcıya gelen şikayetler kullanilmis ürünü sıfır diye göndermişler falan ürün hani zaten yeni çıkmış çok olmamış bu riski almaya değer mi? :)

-Aşırı tozlanıyor.
-LED'leri bence yetersiz genelde LED'leri kapalı kullanıyorum.
-Çok ısınabilen bir kasa Valorant'ta işlemci çok ısınıyordu ekran kartı tarafı soğuk ama işlemci tarafı kötü klasik laptop ısınması.
-FPS düşmesi yiyebiliyor tahminen ısınmadan.
-8 GB RAM.
+Ekranı güzel.
+Tasarımı tam bir canavar.

https://www.hepsiburada.com/hadron-laptop-klavye-koruyucu-hd3217-156-p-BSSARFST01157?magaza=EmreBilişim&url_src=and-product-detail toz problemi için dostum en önemlisi geldiğinde ğstğnde gelen bezi atma ve monitör içinde bez gekirse sakınn atma çok işine yarayacak.

Sendeki eski kasa mıydı? Yeni kasalarda pek ısınma sorunu yok diyor kullanıcılar.

Kullanılıp iade edilmiş ürün olabilir. Sıfır kapalı kutu mu diye sorup teyit ettirin. Ürünü alırken de benim gibi video ve fotoğraf çekin. Benim başıma geldi Gamersarena’dan Asus TUF laptop aldım birkaç ay önce laptop tozlu şarj aletinin jelatini yoktu. Neyse ki fotoğraflarını çekmiştim bağıra çağıra iade ettim. Orjinal Asus bandrolünün üstünde şu şekilde siyah bant varsa hiç açmadan geri gönder iade edilmiş ve serviste işlem görmüş ürünleri gönderiyorlar.
D5CD680E-9F85-40F8-B607-B6336747BDAB.jpeg

1D445B7B-E49F-4450-BCF4-9C84E30B36D3.jpeg

Kullanılıp iade edilmiş ürün olabilir. Sıfır kapalı kutu mu diye sorup teyit ettirin. Ürünü alırken de benim gibi video ve fotoğraf çekin. Benim başıma geldi Gamersarena’dan Asus TUF laptop aldım birkaç ay önce laptop tozlu şarj aletinin jelatini yoktu. Neyse ki fotoğraflarını çekmiştim bağıra çağıra iade ettim. Orjinal Asus bandrolünün üstünde şu şekilde siyah bant varsa hiç açmadan geri gönder iade edilmiş ve serviste işlem görmüş ürünleri gönderiyorlar.
Eki Görüntüle 1159864
Eki Görüntüle 1159865
Öncelikle teşekkür ederim. Başka satan var mi diye baktım bir de teknorya var :D. Aynı şeyin laciverti. Teknorya 10 bin kusure satıyor gamersarena da 9300 civari. Gamersarenadan yaptığınız bu islemler urun elinize ulasti ve ne kadar sürdü? Sizce risk almaya değer mi?
Yoksa Asus tuf mu alayim linkteki
Ayrıca 10 bine kadar olan onerilere de acigim?
:)

Öncelikle teşekkür ederim. Başka satan var mi diye baktım bir de teknorya var :D. Aynı şeyin laciverti. Teknorya 10 bin kusure satıyor gamersarena da 9300 civari. Gamersarenadan yaptığınız bu islemler urun elinize ulasti ve ne kadar sürdü? Sizce risk almaya değer mi?
Yoksa Asus tuf mu alayim linkteki
Ayrıca 10 bine kadar olan onerilere de acigim?
:)
Bence değmez iade almayabilirler. Ben kesinlikle Gamersarena satıcısını tavsiye etmiyorum. Şikayetvar'a bakarsanız ne kadar mimli bir firma olduğunu oradan anlayabilirsiniz.

Açıkçası Teknorya'nın HB üzerinde sattığı TUF FX506HE modelinde sorun yaşayan kimseyi görmedim. Sıfır kapalı kutu ürün gönderiyorlar. FX506HE'ye bakabilirsiniz. RTX 3050Ti ve i511400H ile baktığınız DASH modelinden de daha güçlü bir cihaz.

Bence değmez iade almayabilirler. Ben kesinlikle Gamersarena satıcısını tavsiye etmiyorum. Şikayetvar'a bakarsanız ne kadar mimli bir firma olduğunu oradan anlayabilirsiniz.

Açıkçası Teknorya'nın HB üzerinde sattığı TUF FX506HE modelinde sorun yaşayan kimseyi görmedim. Sıfır kapalı kutu ürün gönderiyorlar. FX506HE'ye bakabilirsiniz. RTX 3050Ti ve i511400H ile baktığınız DASH modelinden de daha güçlü bir cihaz.
Evet ondan da Satıcı teknorya olduğu için vazgecmistik. Teknorya da baya şikayet almış bir Satıcı. Ne yapsam bilemedim beklesemm mi biraz daha yoksa iyice mi artar fiyatlar :(
O tuf dash i aldim diyelim Ürünü video çekip actim ve üründe sıkıntı çıktı. O zaman gitti gidiyor veyaa hepsiburada direk iade alıyor mu yoksa Satıcı gibi onlar da mı sıkıntı çıkarıyor?

Evet ondan da Satıcı teknorya olduğu için vazgecmistik. Teknorya da baya şikayet almış bir Satıcı. Ne yapsam bilemedim beklesemm mi biraz daha yoksa iyice mi artar fiyatlar :(
O tuf dash i aldim diyelim Ürünü video çekip actim ve üründe sıkıntı çıktı. O zaman gitti gidiyor veyaa hepsiburada direk iade alıyor mu yoksa Satıcı gibi onlar da mı sıkıntı çıkarıyor?
Ben N11'den almıştım. Hepsiburada servis raporu istiyor sanırım. Tam bilmiyorum açıkçası süreç nasıl işler belli olmuyor. Eğer satıcı, alıcı ürüne hasar vermiş diyerek bir çiziği bahane ederse geri iade almaz THH ile uğraşırsınız.

Öncelikle çok teşekkür ederim reis ilgilendiğin için. Dash modelinde batarya 75wh imiş (ASUS 16 saat video oynatabildigini iddia etmis, YouTube'da da adam 12 saat Office testinde başarılı old. Söyledi) ve yeni bir model olduğundan araştırdım YouTube'dan falan soğutma sistemi daha başarılı olduğunu gördüm. Satıcı hakkında bir bilgin var mı uğraşmak istemiyorum bu tarz olaylarla gerçekten. Satıcıya gelen şikayetler kullanilmis ürünü sıfır diye göndermişler falan ürün hani zaten yeni çıkmış çok olmamış bu riski almaya değer mi? :)

Hocam bana kalırsa 9500 TL gibi bir paradan bahsediyoruz riske atmaya değmez sonra başına iş alırdın illa alırsın hakkını ama bence boşuna uğraşma.
Sendeki eski kasa mıydı? Yeni kasalarda pek ısınma sorunu yok diyor kullanıcılar.

Olabilir hocam ben tedbir amaçlı dedim.
@Sepit
@TheworstD32132
Hocalarım yazdım yaşadıklarımı sadece saçma saçma gülücük atıp geçmişsiniz işiniz dırf kobulara girip bilip bilmeden sinir edici emojiler atıp gitmek sanırım bepenmediysen saçma komuşmuşsun diyebilirisn boş boş emoji atmanıza gerek yok burada yaşadığım sorunları anlatıyorum.

Geri
Yukarı