9500GT bilgisayarıma zarar mı veriyor?

Yağızwow

Hectopat
Dostlar selam. Son zamanlarda birkaç problem yaşamaktayım. Ekran kartı olarak 9500GT kullanmaktayım. Ve son 1 aydır gerçekten bilgisayarım kafayı yedi. YouTube'da veya Twitch'te veya başka bir şey izlediğim zaman ses açıkken sekmeyi açıp kapatırken cızırtı gelmesi bilgisayarda bir şey açarken açılan şeyin dona dona gelmesi, mesela altta Discord var veya başka bir şey var açarken kaplumbağa gibi geliyor. Hiç sorun yaşamadığım çok düşük sistem gereksinimli oyunlarda dahi drop yemeye başladı. Fakat bu sorunlar sadece ekran kartına takılıyken var. Onboard işlemcinin girişine taktığım zaman hiçbir problem yok. Format atmayı driver kaldırıp tekrar kurmayı her şeyi denedim. Bu olaylar yaşanmadan önce Twitch yayını açıp oyun oynayabiliyordum, şimdi gerçekten büyük bir sorun oldu bunlar benim için. Çözüm önerilerinize her daim açığım. İyi sosyaller.

Programlar-Oyunlar geliştikçe ekran kartı da zaten eski haliyle daha da yetersiz kalıyor. Söyledikleriniz sadece ekran kartından olacak şeyler değil. Yine de termal macun yenileyin veya genel temizlik yapıp tekrar bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı