9500GT "Unconfigured display adapter found, device not accessible" Hatası

qwerty462

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Sorunu olabildiğince kısa ve açık anlatmaya çalışacağım;

Kullanmakta olduğum ve sadece LOL oynamak maksadıyla elimde bulundurduğum masaüstüme 9500GT ekran kartı taktım. Bir süre sorunsuz kullandım fakat daha sonrasında Win10 logosunda takılıp otomatik onarıma yönlendiriyordu, daha sonrasında 'Çık ve Windows 10 ile Devam Et' seçeneğine tıklayarak bir süre daha geç açılıyor olsa da kullanmaya devam ettim. Bu Windows kurulumum UEFI'di. Daha sonra onarıma düştükten sonra hiç açılmadı. Harddisk hatası olabileceğini düşündüğümden uğraşmadan elimde çalışır vaziyette bulunan bir HDD taktım ve UEFI Win10 Kurulumu yaptım. Aynı hataları yine aldım. Kısaca özetlemek gerekebilirse Win7 ve Win10'un 64 ve 32 Bit sürümlerinin tamamında kurulum tamamladıktan sonra açılış ekranında kalıp onarıma düştü. (Bu arada UEFI olmadan da kurulum denedim iki sistem içinde). Sonuç değişmedi. 9500GT söküp onboard da çalıştırdığım zaman sistem tıkır tıkır çalışıyor fakat 9500GT takılı iken kalıyordu. (Onboard inaktif iken de denedim sonuç aynı)Daha sonra 9500 takılı iken onboard'dan çalıştırıp BIOS güncellemesi yaptım 9500'e (eski bir karttı aldığım gibi duruyordu) burada bilgisayar mavi ekran verdi ve kapandı. Yeni BIOS atmaya çalıştığım da Nvflash yazılımı kartımı görüyor fakat BIOS yüklerken şu hatayı veriyor. 'Unconfigured display adapter found, device not accessible. ' (Protectoff komutu ile de aynı hatayı alıyorum). Aşağıya görselleri bırakıyorum GPUz ile aldığım. Kartta BIOS yok olarak görünüyor. Tüm sistem özelliklerini AIDA64'de şekliyle aktarıyorum Çok değerli değil fakat öğrenciyim masrafa girecek durumum yok. Bu yüzden çözmem gerekiyor.
Uzun olduysa kusura bakmayın olası sorularınıza cevaplarınızı rahat bulmanız adına böyle oldu.

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı