%97 Pil sağlığı normal mi?

Bamard

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir hafta önce hepsiburadan ASUS TUF Gaming i7 11 nesil bir laptop aldım. Bugün Linux dağıtımı bakayım dedim Live mod ile pil sağlığının %3 düştüğünü yani %97 olduğunu gösteriyor. Ürünü aldığımdada hiç bakmamıştım %97 oranı normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben bir hafta önce hepsiburadan ASUS TUF Gaming i7 11 nesil bir laptop aldım. Bugün Linux dağıtımı bakayım dedim Live mod ile pil sağlığının %3 düştüğünü yani %97 olduğunu gösteriyor. Ürünü aldığımdada hiç bakmamıştım %97 oranı normal mi?

Evet normal.

Değerler çok stabil değil. Uzun süre(yarım saat) 100 şarjda prize takılı kaldığında bir tık iyileşme oluyor bende ama biraz zorlama bir durum. Kasmaya gerek yok bence.

Bu ara bahsetmeyi unuttum ben ASUS'un pil modunu kullanıyorum uzun süreli şarjlarda %60 sabitliyorum 60 üstüne çıkmıyor pil oyun oynamayacaksamda %80 çekiyorum.

Uzun süre o modlarda kullanmanızı tavsiye etmem. Haftada bir tam dolum yapmalısınız bence. Aksi halde yüzde 80 den sonra çok yavaş şarj etmeye başlıyor bir süre sonra. (Kendi fikrimce, pilin kalan bölümündeki hücreler ölmeye başlıyor.) Tekrar 100 kullanıma geçildiğinde yine bir süre sonra eski dolum hızına dönüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı