Çözüldü 970 EVO "NVM Express Device Not Detected" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ALt

Hectopat
Herkese merhaba arkadaşlar. Şöyle bir derdim var; Samsung Evo 970 M.2 SSD aldım anakarta uygun bir şekilde taktım fakat "Device not connected" diye bir hata verdi. Bir kaç kere tak-çıkar yaptım, UEFI BIOS kurdum, ayarlardan AHCI modu seçtim, bir türlü olmadı. Forumlarda aradığımı bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, aklıma hiçbir şey gelmiyor.

Sistem;
  • Intel i7 8700K İşlemci
  • MSI z370 Pro Carbon Anakart
  • G.Skill 32gb 3866Mhz Ram
  • MSI Gaming X OC 1080TI
1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba sorunu halledebildinizmi aynı sorun bende var kaç kere format attım gene düzeltemedim.

Merhabalar, kusura bakmayın sancılı bir süreçten geçtim. Bir süre uzak kaldım buralara. Her şeyi denedim olmadıydı bu sorunu daha sonra BIOS'u bir önceki sürüme çevirerek hallettim. Linkini tam hatırlamıyorum ama tomshardware'de aynı sorunu okumuştum. Bir deneyeyim dedim saçma ama oldu, MSI'dan kaynaklanan bir problemmiş. Gerçi şimdi Evo 970 Plus'a geçtiğim için anlamı kalmadı.
NVMe SSD'ler AHCI kullanmaz, NVM Express protokolünü (NVMHCI) kullanır. Bu bağlamda o ayarın bir etkisi yok.

• Öncelikle BIOS sürümünüz nedir?
  • Kurduğunuz Windows sürümü nedir?
  • Aygıt Yöneticisi altında SSD gözüküyor mu?
  • SSD'yi anakarttaki hangi M.2 yuvasına taktınız?

Recep Bey direk olaya müdahil olduğunuz için teşekkürler. Öncelikle BIOS güncellemesini yapmıştım en son çıkan 7B45vA6 versiyonunu. Windows 10'u kurdum, videolarınızı da izlemiştim çünkü. Versiyonla aygıt yöneticisinin resmi aşağıda. SSD'yi de işlemciyle ekran kartının arasında bulunan M2_1 slotuna taktım.

1.jpg
4.jpg

Dosya Ekleri

• 3.jpg
    3.jpg
    105,7 KB · Görüntüleme: 86
Buyurun.
Şöyle board explorerda da boş gözüküyor.

5.jpg
6.jpg

Merhaba sorunu halledebildinizmi aynı sorun bende var kaç kere format attım gene düzeltemedim.

Merhabalar, kusura bakmayın sancılı bir süreçten geçtim. Bir süre uzak kaldım buralara. Her şeyi denedim olmadıydı bu sorunu daha sonra BIOS'u bir önceki sürüme çevirerek hallettim. Linkini tam hatırlamıyorum ama tomshardware'de aynı sorunu okumuştum. Bir deneyeyim dedim saçma ama oldu, MSI'dan kaynaklanan bir problemmiş. Gerçi şimdi Evo 970 Plus'a geçtiğim için anlamı kalmadı.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı