970 EVO Plus SSD Multi-Booting olmadan çalışmıyor

aykutsert

Kilopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Merhaba, yeni almış olduğum Samsung 970 EVO Plus SSD'me olması gerektiği şekilde kurulumu yaptım fakat HDD'yi çıkardığımda aşağıdaki hatayı alıyorum:
[CODE title="Hata" highlight="1, 2"]Reboot and Select proper Boot device.
or Insert Boot Media in selected Boot device and press key[/CODE]
Multi-Booting (çift disk ile çift sistem kullanımı) ile kullandığımda sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Merhaba, yeni almış olduğum Samsung 970 EVO Plus SSD'me olması gerektiği şekilde kurulumu yaptım fakat HDD'yi çıkardığımda aşağıdaki hatayı alıyorum:
[CODE title="Hata" highlight="1, 2"]Reboot and Select proper Boot device.
or Insert Boot Media in selected Boot device and press key[/CODE]
Multi-Booting (çift disk ile çift sistem kullanımı) ile kullandığımda sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
Bios ekranında boot menuden ssd yi ilk sıraya alın

Dosya Ekleri

• 20210820_210340.jpg
    20210820_210340.jpg
    257,6 KB · Görüntüleme: 30
1629490411259.png

bu ekranda bu şekilde görünüm var dimi
ssd de işletim sistemi bulamıyor ya da hdd ile çalıştığında dediğinizde ya ilk sırada hdd var ya da ssd de bulamayıp hdd den açıyor bilgisayarı

Eki Görüntüle 1143833
Bu ekranda bu şekilde görünüm var değil mi?
SSD de işletim sistemi bulamıyor ya da HDD ile çalıştığında dediğinizde ya ilk sırada HDD var ya da SSD de bulamayıp HDD'den açıyor bilgisayarı.

Alakası yok.
SSD'ye kurulum yaparken HDD takılı olduğu için boot Manager HDD'ye kurulmuş, yani HDD'yi söktüğümde bilgisayar SSD'yi boot edemiyor kısaca.

Sanırım çözüm olarak tekrar kurulum belleği hazırlayıp iki diski de biçimlendirmem ve HDD'yi söküp sadece SSD bağlıyken kurulum yapmam lazım.

Şundan emin olmaya çalışıyordum boot sıralama da 1. Sırada mı buradaysa şayet sistem efi dosyası yuklenmemis olabilir temiz format sadece ssd ile ya da usb ile consol ekranından komutlar ile eksiklerin giderilmesi konuyu çözüme kavusturuldu ise kapatabilirsiniz.

Şundan emin olmaya çalışıyordum boot sıralama da 1. sırada mı buradaysa şayet sistem EFI dosyası yuklenmemis olabilir temiz format sadece SSD ile ya da USB ile consol ekranından komutlar ile eksiklerin giderilmesi konuyu çözüme kavusturuldu ise kapatabilirsiniz.

Şu an da çok yoğun çalıştığım için bilgisayar ile ilgilenecek zaman bulamıyorum, haliyle de deneyemiyorum.

Geri
Yukarı