970 EVO Plus yüksek sıcaklık değerlerine ulaşıyor ve mavi ekran hatası veriyor

markal

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengance Pro SL 32Gb (16x2) CL16 3600Mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus 500GB
Ekran kartı
Msi Rx580 Armor 8Gb 256 Bit
Anakart
Asus Tuf B450M-Plus Gaming
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba, bir süredir mavi ekran alıyorum ve özellikle PC yük altındayken oyun oynarken vs. mavi ekran veriyor sistem ve yeniden başlatıyor. Bazen M.2'yi görmüyor. Sistem sıcaklıklarına baktığımda 60 derece ve üstünü gördüm M.2'nin. Bu sorun M.2 çok ısındığı için mi oluyor? M.2 tam ekran kartının altında kalıyor, bu sebeple aşırı ısındığını düşünüyorum. Sizce bununla alakası var mı? Anakartımı değiştirmeyi düşünüyordum aslında, sizce değiştirmem bir işe yarar mı?

Dosya Ekleri

• CrystalDiskInfo_20230513225916.png
    CrystalDiskInfo_20230513225916.png
    55,8 KB · Görüntüleme: 24
  • j.png
    j.png
    23,5 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle iyi forumlar diliyorum. Depolama aygıtları ile pek alakam yok fakat bir yorumda bulunabilirim. Bence sözde konu aygıtın termal yapışkanı düzgün yapışmadığı ya da tam tersi biçimiyle yanlış yapıştığı için bu kadar ısındığını düşünüyorum çünkü eski değil ve aygıt sağlığında bir problem yok, kontrol etmelisiniz, " M.2 tam ekran kartının altında kalıyor, bu sebeple aşırı ısındığını düşünüyorum. Sizce bununla alakası var mı?" sorusuna cevap vermem gerekirse; kasanız yerde bir eşyaya bitişik ise, içi toz doluysa ne kadar fanınız olursa olsun ısınacağı garantisini deneyimlerimle vermek istiyorum. ( M.2'nin bu sebepten dolayı böyle olmaması gerekir aslında, çünkü üzerinde termal yapışkan vardır.) Kasanız bir eşyaya bitişik değilse, fan çıkışı engellenmiyorsa, içi toz dolu değilse küçük olduğundan dolayı ısınıyor olabilir. Sorununuza kesin bir yanıt vermek içimden gelmiyor, çok uzak bir konu benim için. Fakat aklınızda bir fikir uyanması açısından yorumumu katmak istedim. Umarım yararı dokunur sizlere.

Geri
Yukarı