9700 TL sistem toplama

Bütçe
9700

vextren

Hectopat
Herkese merhaba, bütçemi başlıkta belirttim. Monitör dahil bir sistem olacak. Monitör 144 Hz aşağısı olmasın lütfen. Genellikle oyun oynayacağım. Üniversite'de bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Sistem sadece oyun odaklı olmasın. Arada render yapmayı düşünüyorum. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bir de anakart ve RAM'lerin MHz'si yüksek olunca sistem daha mı hızlı çalışıyor?

Merhabalar :) belirttiğiniz bütçeye uygun bir bilgisayar ben de arıyordum ve bunu buldum. DA-SISTEM2/AMD Ryzen 5 3500/ASUS TUF 3 RX 5600 XT OC EVO 6GB/16GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA
Not: "İşlemciyi 3500X, ekran kartını ASUS TUF 3 Radeon RX 5700 XT, SSD XPG 512 GB Spectrix" olarak seçiniz. Özellikle SSD'yi değiştirin. Adata SU630 olarak kalmasın kendisi kronik sorunlu. Monitör olarak da PHILIPS 23.8" 242E1GAJ-01 144Hz 1ms HDMI DP Freesync Premium Gaming Monitör | ITOPYA bunu önereceğim. Toplam fiyatı 9.992 TL tutuyor. Monitörü daha ucuz bulup başka siteden de alabilirsiniz. Ayrıca yılbaşını beklemenizi öneririm. Bazı ürünlere indirim gelebilir.

Merhabalar :) belirttiğiniz bütçeye uygun bir bilgisayar ben de arıyordum ve bunu buldum. DA-SISTEM2/AMD Ryzen 5 3500/ASUS TUF 3 RX 5600 XT OC EVO 6GB/16GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA
Not: "İşlemciyi 3500X, ekran kartını ASUS TUF 3 Radeon RX 5700 XT, SSD XPG 512 GB Spectrix" olarak seçiniz. Özellikle SSD'yi değiştirin. Adata SU630 olarak kalmasın kendisi kronik sorunlu. Monitör olarak da PHILIPS 23.8" 242E1GAJ-01 144Hz 1ms HDMI DP Freesync Premium Gaming Monitör | ITOPYA bunu önereceğim. Toplam fiyatı 9.992 TL tutuyor. Monitörü daha ucuz bulup başka siteden de alabilirsiniz. Ayrıca yılbaşını beklemenizi öneririm. Bazı ürünlere indirim gelebilir.

Kasa fırın gibi o fiyata alınmaz.

Kasa fırın gibi o fiyata alınmaz.

Kasayı çok övmüşlerdi bana. Bu yüzden bu kasayı önerdim. Fakat fiyatı fazla geldiyse ve ekran kartınız yüksek güç istemiyorsa 600W'lık POWER BOOST VK-G3902S RGB 600W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA bu kasayı öneririm. Fiyatı 781 TL. Sanırım kumandası da var renkleri değiştirmek için. Akakçe üzerinde "elmacık" satıcısında 40 TL ucuzunu buldum fakat satıcı hakkında pek olumlu yorumlar aldığımı söylemem.

Geri
Yukarı