98 Mbps internet hızı 20 Mbps

Rediron07

Hectopat
Yer
İstanbul /Anadolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus VP249QGR 144Hz 1Ms IPS / Corsair Spec Delta Mod Panel 6 Fan RGB / Corsair VS650 Psu / Asus B450M Dragon / Asus Tuf RTX 3060 / AMD Ryzen 5 5600 / Arctic Freezer 34 Duo / GSkill 2x8 16GB 3200mhz / Adata SX8200 Pro 512GB / Seagate Barracuda 2TB / Logitech G29 + Shifter / Logitech G512 / HyperX Pulsefire Haste / SteelSeries Arctis Nova 1/ Windows 10 Pro / Türk Telekom Fiber 100 Mbps / PS2 / PS3 / PS4
Merhaba, yaklaşık bir hafta önce Türk Telekom 16Mbps paket kullanıyordum. TurkNet'i aradığımda 97 Mbps'ye kadar hız alabileceğim söylendi ve bende TurkNet'e geçmeye karar verdim. Dün itibarıyla interneti kullanmaya başladım ama internet hızı 18-19 Mbps. Bu değer direk modemin arayüzünden modeme gelen değer. Dün müşteri temsilcisiyle görüştüğümde 24 saat beklemem söylendi. 24 saat geçti ve herhangi bir değişiklik yok. Bugün müşteri temsilcisini aradığımda bağlanamadım. Bu konuda yardımınızı rica ediyorum.

2764719.

@500498
@TurkNet Destek Ayşegül
@TurkNet Destek Tutku

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem arayüzünden bak bakalım ADSL olarak mı hizmet alıyorsun, VDSL olarak mı? VDSL ise hat değerlerini atar mısın?
Vdls2, şimdi atıyorum.

IMG-20220721-WA0000.jpg

Buyrun

Merhaba, yaklaşık bir hafta önce Türk Telekom 16Mbps paket kullanıyordum. TurkNet'i aradığımda 97 Mbps'ye kadar hız alabileceğim söylendi ve bende TurkNet'e geçmeye karar verdim. Dün itibarıyla interneti kullanmaya başladım ama internet hızı 18-19 Mbps. Bu değer direk modemin arayüzünden modeme gelen değer. Dün müşteri temsilcisiyle görüştüğümde 24 saat beklemem söylendi. 24 saat geçti ve herhangi bir değişiklik yok. Bugün müşteri temsilcisini aradığımda bağlanamadım. Bu konuda yardımınızı rica ediyorum.

2764719.

@500498
@TurkNet Destek Ayşegül
@TurkNet Destek Tutku
Sorunu 54414635 numaralı destek kaydı üzerinden takip ettiğimizi görüyoruz. Bir an önce çözümleyerek sizinle iletişime geçeceğiz 🙏

Hat zayıflaman çok yüksek. Elektrikçi çağır bina içi DSL kablosunu CAT 6 kablo ile değiştirsin, takribi 100TL ödersin.
Ev daha yeni 1 yıllık, ev içinde tesisat yok nerdeyse yani ev yolun kenarında, kapı da yolun orda modem de kapı üstünde. Müstakil ev. Yoldan eve gelen hatta sorun olma ihtimali var mı?

Ekleme: Kablo çekmek için biraz araştırma yaptım, ankastre kutusunu daha bulamadım ama bahçe duvarındaki elektrik panosunda yak konekktörle gelen interntin benim evin altyapısına bağlandığı noktayı buldum. Bu konektörle bağlanmış olmasının sorun yaratacağını sanmıyorum. İlk eve internet bağlanırken ankastreye bakmamıştım keşke baksaydım. Evde modemi bağlarlarken duvardan sarkan yalıtımlı bir kablo vardı, onu rj11 kablo kesip duvardan çıkan o kablo ile direk sarıp bantlamışlardı. Rj 11 kablonun ucunu da modeme takmışlar. Bu da performansı düşürürmü?

Bir ekleme daha: Ev tesisatındaki kablo sanırsam cat kablo, bir sürü renk var kalın kablosunun içinde, elektrik panosunun orda telekomdan gelen kısımla benim kablomdaki mavi-beyaz kabloları bağlamışlar. Telekom ekipleri büyük ihtimal gelir. Eğer sorun benim taraftaysa cat kablonun diğer iki rengine çakabiliriz gibi düşündüm. Ayrıca ankastre kutusu yok glb direk sokak başındaki ana metal kutudan geliyor telekomun kablo sanırsam. Çok ev yok buralarda, gerek görmemişler heralde. Netspeedden baktığımda kutuya yakınlığım 17 metre gözüküyor.

Sorun çözülmedi, Telekom ekipleri aradı orada en fazla 16Mbps alırsın zorlama dedi. Sorun bende değil Telekom'un altyapısında. Ve sizin 100 Mbps verebiliriz diyerek bana satış yapmanızda. Bana deseydiniz ki sizin altyapı kötü, vs. en fazla 20 gibi bir değer alırsınız ben yine TurkNet'ten alırdım, zaten başka bir aboneligim var ikisi de TurkNet olsun diye ama bir de zam geldi. İnternet hızı en fazla 19 Mbps oluyor arada. Zaten zam geldi, en fazla 16 Mbps hadi 20 Mbps ile bu fiyata bir farkınız kalmadı öteki sağlayıcılardan. Bu ay içinde iptal ettireceğim aboneliği bilginize.

@TurkNet Destek Ayşegül
@muhammetaci

Son düzenleme:
Ev daha yeni 1 yıllık, ev içinde tesisat yok neredeyse yani ev yolun kenarında, kapı da yolun orada modem de kapı üstünde. Müstakil ev. Yoldan eve gelen hatta sorun olma ihtimali var mı?

Ekleme: Kablo çekmek için biraz araştırma yaptım, ankastre kutusunu daha bulamadım ama bahçe duvarındaki elektrik panosunda yak konekktörle gelen interntin benim evin altyapısına bağlandığı noktayı buldum. Bu konektörle bağlanmış olmasının sorun yaratacağını sanmıyorum. İlk eve internet bağlanırken ankastreye bakmamıştım keşke baksaydım. Evde modemi bağlarlarken duvardan sarkan yalıtımlı bir kablo vardı, onu RJ11 kablo kesip duvardan çıkan o kablo ile direk sarıp bantlamışlardı. Rj 11 kablonun ucunu da modeme takmışlar. Bu da performansı düşürür mü?

Bir ekleme daha: Ev tesisatındaki kablo sanırsam CAT kablo, bir sürü renk var kalın kablosunun içinde, elektrik panosunun orada Telekom'dan gelen kısımla benim kablomdaki mavi-beyaz kabloları bağlamışlar. Telekom ekipleri büyük ihtimal gelir. Eğer sorun benim taraftaysa CAT kablonun diğer iki rengine çakabiliriz gibi düşündüm. Ayrıca ankastre kutusu yok glb direk sokak başındaki ana metal kutudan geliyor Telekom'un kablo sanırsam. Çok ev yok buralarda, gerek görmemişler herhalde. Netspeed'den baktığımda kutuya yakınlığım 17 metre gözüküyor.

Sorun çözülmedi, Telekom ekipleri aradı orada en fazla 16Mbps alırsın zorlama dedi. Sorun bende değil Telekom'un altyapısında. Ve sizin 100 Mbps verebiliriz diyerek bana satış yapmanızda. Bana deseydiniz ki sizin altyapı kötü, vs. en fazla 20 gibi bir değer alırsınız ben yine TurkNet'ten alırdım, zaten başka bir aboneligim var ikisi de TurkNet olsun diye ama bir de zam geldi. İnternet hızı en fazla 19 Mbps oluyor arada. Zaten zam geldi, en fazla 16 Mbps hadi 20 Mbps ile bu fiyata bir farkınız kalmadı öteki sağlayıcılardan. Bu ay içinde iptal ettireceğim aboneliği bilginize.

@TurkNet Destek Ayşegül
@muhammetaci

Bende iptal ettiriyorum kanka, geç GIBIRNet'e.

Yeni konular

Geri
Yukarı