9800 GT ile Metro 2033 Yüksek Kalitede oynanır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mevsres

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Benim arkadaşım var ve internet cafesi var. Onda da 9800 GT , i3 işlemci, 4 GB RAM var. O alıp topluyor arkadaşlar ve bana diyor ki; bu sistemin 1 tanesi 1200-1300 TL tutuyor. Sizce 1300 TL'lik bir bilgisayar her oyunu açabilir mi? Ama yalan yok 9800 GT Zotac.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bırakın 9800 GT, HD 6950 bile o oyunu rahat oynatamıyor. Crysis ve Metro 2033 gibi oyunlar, optimizasyon sorunu olan, yanlış kodlanmış oyunlardır. Bu yüzden bu oyunları baz almayın! Neredeyse hiç bir bilgisayar Metro 2033'ü bütün yarlar açık, Full HD çözünürlükte akıcı oynatamaz. Ancak yeni çıkacak olan GTX680 belki bunu düzeltebilir. Ama bu, bu kartların yavaş olduğunu göstermez.

Dediğim gibi Metro 2033 sorunlu bir oyun olduğu için bu oyunu bir takıntı haline getirmeyin!

İnternet Kafecilerin bilgisayardan ne kadar anladığı her zaman bilinen bir konudur: sıfır! i3 işlemci yerine AMD A8 3850 APU ile HD 6570 ekran kartı kullansa çok daha iyi sonuçlar elde edebilir ama dediğim gibi İnternet Kafeciler yeni teknolojilerden ve okuyup araştırmaktan bihaber. Tek düşündükleri gelen müşterileri nasıl daha fazla sömürebilirim.

AMD APU'ların Hybrid CrossFire desteğini gösteren bir video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Simdi 1300 tl ye cok daha iyi bir sistem alabilirsin. O arkadasina guvenme diyim sana 4 yillik ekran kartli giris seviyesi islemcili 700 TL'ye biLe toplanacak bir bilgisayar onermis. Butcesi 2000 TL'nin altindakilere onerdigim gibi sana da AMD platformuna yonelmeni tavsiye ediyorum. Soyle bi sistem olabilir:

• AMD FX-4100
  • ASUS M5A97
  • Corsair XMS3 4 Gb 1600 mhz DDR3
  • ASUS HD6850 DCII
  • Cooler Master Elite RC-430 500W PSU'lu
  • Western Digital 500gb Caviar Blue sata 3

Sadece kasa 1300 tl civarı tutuyor. i3'lu 9800 GT'li bilgisayardan katbekat daha iyi bir sistem.

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Ben bi tane bilgisayar aldım nerdeyse 1200 tl ye maloldu bu bilgisayar. Ancak hiçbir oyunu düzgün oynayamıyorum. İkinci kez almayı düşünüyorum ve iyi araştırma yapmak istiyorum. Sonuçta yazık o paraya.

Ne demek bence özür dilenecek bi konu değil sonuçta her sorun için ayrı konu açman forum kurallarına saygı gösterdiğinin göstergesidir ^^ Benim önerdiğim sistemdeki parçaların çoğunu şahsen kullanıyorum ve çok memnunum. FX serisi işlemci için 990FX chipsetli anakartlar hariç en iyisi bu bence. İstersen RAM'leri 1866 Mhz yapabilirsin daha garanti olur. Hatta yap bi an tekrar düşününce yalnız seçim yaptığımı farkettim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı