9800 GT oyundan atıyor

434419

Hectopat
Merhaba öncelikle sistemim şöyle,
  • Gigabyte GA-945GCM-S2L mobo.
  • Intel Core 2 Duo 2.66 GHz (3.2 OC) E7300 CPU 1280 MHz FSB.
  • 2+2 667 MHz (800 OC) DDR 2 RAM.
  • NVIDIA GeForce 9800 GT GPU.
  • Valx-VL-012 430W PSU.
  • WD Blue 500 GB HDD.

CS:GO'da 100 FPS alıyorum ama nuke veya train haritasına girdiğim zaman görüntü sunucusu yanıt vermeyi kesti hatası alıyorum. 5 tane sürücü denedim eskilerden yine olmadı. Başka maplerde hiçbir sıkıntı yok. Karta FurMark ve artifact testi yaptım 1'er saat sıkıntı yok. Sistemi yüke soktum yine sıkıntı yok. Ben PSU'dan şüpheleniyorum, sizin fikrinizi almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartınız 13 yıllık ve artık sürücü güncellemesi almıyor. Bu haritalarda kullanılan bir işlev de sürücünüzü çökertiyor olabilir.

Kartı OCCT ile de test edebilirsiniz.

En son sürümü hocam. Hem masaüstü bilgisayarımda hem de laptopumda yüklü.

Bende çalışmıyor maalesef crashreport diye not defteri geliyor içinde bir şeyler yazıyor ama anlamıyorum.
9800 GT de VRAM testi yaptığımda çöktü hatası alıyorum.
Kartınız 13 yıllık ve artık sürücü güncellemesi almıyor. Bu haritalarda kullanılan bir işlev de sürücünüzü çökertiyor olabilir.

Kartı OCCT ile de test edebilirsiniz.
Windows 10'a geçtim OCCT açıldı bu arada.
Kısa bir not: Şu an PC overclocksuz şekilde kullanıyorum 2.66 GHz işlemici ve 667 MHz RAM.
Önemli not: Ekran kartını güçlü ve başka sistemde denedim mavi ekran verdi ve nvlddmkm.sys hatası verdi Win 7 Win 10 denedim yine aynı ekran kartı sıkıntılı herhalde.
Bende çalışmıyor maalesef crashreport diye not defteri geliyor içinde bir şeyler yazıyor ama anlamıyorum.
9800 GT de VRAM testi yaptığımda çöktü hatası alıyorum.

Windows 10'a geçtim OCCT açıldı bu arada.
Kısa bir not: Şu an PC overclocksuz şekilde kullanıyorum 2.66 GHz işlemici ve 667 MHz RAM.
Önemli not: Ekran kartını güçlü ve başka sistemde denedim mavi ekran verdi ve nvlddmkm.sys hatası verdi Win 7 Win 10 denedim yine aynı ekran kartı sıkıntılı herhalde.

Güncelleme yapıyorum nvlddmkm.sys ekran kartı hatası ve çözümü yok tek çare yeni ekran kartı almak şu an kartı çıkarıp işlemcimi 3.2 GHz'a geri çektim RAM MHz 800 oldu Prime 95 ile test ettim sistem stabil konu kilitlenebilir.

Dosya Ekleri

• 1616342439390.png
    1616342439390.png
    112,5 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı