Çözüldü 9800 GT sistemde Rocket League açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Stef

Femtopat
Merhabalar arkadaşlar, ben oyunu satıl aldım ve girmeye çalıştım ama giremedim. Açılır gibi olup oyunum kapanıyor.
Sürücülerim eksik değil format bile attım bir türlü açamadım oyunu, yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.
Process Monitor hata raporum: Logfile

Çözüm
9800 GT eski bir ekran kartı kullanıyorum ama GTA 5 tarzı oyunları bile açıp rahat bir şekilde oynuyorum.

DirectX 12.

DirectX 12 yüklü söylediğiniz DLL'leri mi sileyim?

9800GT DirectX 10 destekliyor maksimum. O yüzden açılmıyor.
Size attığım mesajda her şey mevcut, dosya konumlarıyla birlikte.
Eğer ekran kartınız DX 11 destekliyorsa ve DX sürümünüz 11 veya üstü ise;

C:\Windows\System32\D3DCompiler_49.dll C:\Windows\System32\D3DCompiler_48.dll

Bu dosyaları silip aşağıdakini yükleyin.

O halde direkt attığım yazılımı kurun.

Ne yazık ki eksik dosya gözükmedi büyük ihtimalle arkadaşın dediği gibi ekran kartı 10 destekliyor ama DxDiag'da 12 yazıyor.

Bu konudan bakabilirsin. Benim ekran kartım 11 destekliyor ama tanı aracında 12 yazıyor.

Evet haklısınız.

Ne yazık ki eksik dosya gözükmedi büyük ihtimalle arkadaşın dediği gibi ekran kartı 10 destekliyor ama DxDiag'da 12 yazıyor.

Evet haklısınız.

İkinci el ucuza bulma imkanın varsa HD 5570, HD 6570 gibi kartlar seni idare edebilecektir :) iyi oyunlar ve iyi forumlar dilerim.

Tahmin etmiştim zaten, bir ihtimal şansımızı deneyelim demiştim yine de. Burada kartınızın DX 11 desteklemesine rağmen DX 10 ve üstü sürümlerde sorun yaşadığı görünüyor. Kartı değiştirmeniz, sorunu çözecektir.

İkinci el ucuza bulma imkanın varsa HD 5570, HD 6570 gibi kartlar seni idare edebilecektir :) iyi oyunlar ve iyi forumlar dilerim.
teşekkürler.
Tahmin etmiştim zaten, bir ihtimal şansımızı deneyelim demiştim yine de. Burada kartınızın DX 11 desteklemesine rağmen DX 10 ve üstü sürümlerde sorun yaşadığı görünüyor. Kartı değiştirmeniz, sorunu çözecektir.
Teşekkür ederim yardımın için.

Geri
Yukarı