Çözüldü 9800GT sistemde sürücü güncelleme sonrası oyunlar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MertcanKlc

Kilopat
Daha fazla  
9800GT ekran kartının en son (342.01) NVIDIA sürücüsünü indirip temiz bir şekilde kurulumunu yaptım. Eskiden Intel sürücüsüyle oynayabildiğim oyunlara artık girmiyor. İnternette DirectX sürümüyle alakalı falan bir şeyler gördüm ama tam çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Maalesef bu ekran kartına DX 11 desteği eklenemez. ETS 2 ise DX 11 zorunlu ise atabilir. İsterseniz Güvenli Mod'da DDU ile kaldırıp tekrar yükleyip deneyebilirsiniz. Windows ve ekran kartı için DX desteği farklı.
Kurduğunuz sürücü zaten dediğiniz gibi son destek. Bu kartta DX 11 desteği yok. Oyun DX 11 istiyorsa olmaz.

Kurduğunuz sürücü zaten dediğiniz gibi son destek. Bu kartta DX 11 desteği yok. Oyun DX 11 istiyorsa olmaz.
Oyunu bir şekilde eski bir DirectX sürümüne çekemez miyim yani? Girmek istediğim oyun ETS2 oyunun menüsüne falan her şeye giriyor ama tırı sür dediğimde oyundan atıyor.

Ayriyeten dxdiag üzerinden baktığımda 11.1 sürümü olduğu yazıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef bu ekran kartına DX 11 desteği eklenemez. ETS 2 ise DX 11 zorunlu ise atabilir. İsterseniz Güvenli Mod'da DDU ile kaldırıp tekrar yükleyip deneyebilirsiniz. Windows ve ekran kartı için DX desteği farklı.

Çözüm
Tamamdır deneyeceğim.

Maalesef çalıştırmadı. Tek çare değiştirmek oldu. Teşekkürler @Yener K.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı