Çözüldü DirectX 12 Oyunlar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erkan Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Müşavir Yardımcısı
Arkadaşlar merhaba, aşağıdaki sisteme sahibim. Oyunlarda ayarlardan DirectX 12 seçtiğim zaman örneğin Shadow of the tomb raider, Rise of the Tomb raider, Star Wars Battlefront 2, BF1, BF5, bu oyunları hiçbir şekilde açılmıyor açılıyormuş gibi oluyor ekran geliyor ama sonra kapanıyor. Format attım temiz kurulum yaptım, oyunları sildim tekrar yükledim, ancak sorun yine devam ediyor değişen hiçbir şey yok. Yapabileceğimiz bir şey var mı?

Anakart: MSI X470 Gaming Pro Carbon, İşlemci: AMD Ryzen 2700X, CPU Soğutucu: Corsair H115i RGB Platinum, RAM: GIGABYTE 16GB (2x8GB) AORUS DDR4 3200MHz CL16 RGB, Ekran kartı: MSI RTX 2070 GamingZ, Monitör: Viewsonic VP2768, Kasa: CoolerMaster H500M, Güç kaynağı: Corsair RM750x, M2 SSD: Samsung 960 EVO 250GB, SSD1: Samsung 860 Evo 500 GB, SSD2: Kingston HyperX Fury 120GB, HDD: Seagate 2TB ST2000DM001

Çok sevimdim çözmüş olduğunuza. Diğer arkadaşlarda buna benzer problemler için sizin yönteminizi denerler.
Aslında çözmüş sayılmam böyle bir sorun olmamalı sonuçta anakart özelliğine ait bir yazılım düzeltilmesi gerek.
Nahimic 1.3.2 yazılım güncellemesi ile sorun çözülmüştür.

Son düzenleme:
Aynı sorun bendede var ancak Nahimic diye bir uygulama yok. Gears 5 Shadow of tomb raider vs gibi dx12 isteyen tüm oyunlarda ayrı ayrı hatalar alıyorum. Dx12 oyunların tümünde 5 dakika kadar çalıştırıyor sonrasında direk kapanıyor. Uzunca zamandır bunu araştıryorum ancak çözüm bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sistemim;

B350m anakart 16gb Wengeance 3000mhz Zotac 1080ti 11gb 352 Ekran kartı 650W power Ryzen 5 2500x İşlemci var
Yani sistem yeni oyunların tümünü kaldırabilecek güçte zaten o beş dakikalık süre içerisinde oynarkende herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum.

Aynı sorun bende de var ancak Nahimic diye bir uygulama yok. Gears 5 Shadow of Tomb Raider vs gibi DX12 isteyen tüm oyunlarda ayrı ayrı hatalar alıyorum. DX12 oyunların tümünde 5 dakika kadar çalıştırıyor sonrasında direk kapanıyor. Uzunca zamandır bunu araştıryorum ancak çözüm bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sistemim;

B350M anakart 16 GB wengeance 3000MHz Zotac 1080 Ti 11GB 352 ekran kartı 650W Power Ryzen 5 2500X işlemci var.
Yani sistem yeni oyunların tümünü kaldırabilecek güçte zaten o beş dakikalık süre içerisinde oynarkende herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum.

Ustam acaba sorunu çözebildin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı