Çözüldü 9800GT Valorant DX11 feature level 10.0 is required to run the engine hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Adrian69

Hectopat
Valorant'ta son güncelleme gelmeden önce sorunsuz bir şekilde oyunu oynuyordum fakat güncelleme geldikten sonra "DX11 feature Level 10.0 is required to run the Engine" hatası alıyorum. Ekran kartım 9800GT DirectX kaldırmadığı için oynayamayacağım sanırım. Neden kaynaklanıyor ve nasıl çözerim?

Ekran görüntüsü 2020-12-09 090613.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartınızın DX özellik seviyesi yetmiyor. Güncelleme ile özellik desteği daraltıldı. Bu kartla bu oyunu oynayamazsınız maalesef.
Ekran kartınızın DX özellik seviyesi yetmiyor. Güncelleme ile özellik desteği daraltıldı. Bu kartla bu oyunu oynayamazsınız maalesef.

Çözüm
Merhaba bende aynı sorundan muzdaribim.benimde 9800 GT ekran kartım var ve aynı hatayı aliyorum.siz ekran kartı yetmiyor demissiniz ama özellik olarak Windows 10 ve dx12 ye sahibim bu nasıl oluyor acaba

DX12'ye sahip değilsiniz, sisteminiz yazılımsal olarak sahip. Ekran kartınızın donanımsal olarak bu teknolojiyi desteklemesi lazım.

Linkte diyor ki:
Even though it supports DirectX 11, the feature level is only 10_0, which can be problematic with many DirectX 11 & DirectX 12 titles.

Türkçesi:
DirectX 11'i desteklemesine rağmen özellik seviyesi desteği sadece 10_0. Bu da bir çok DX11 ve 12 gerektiren uygulamalarda sorun çıkarabilir.

Bunu neden attınız? HD 4000 sizinkinden kötü bir grafik birimi. Fakat DX özellik desteği bakımından sizinkinden daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı