9800GT veya HD 6510

Hangisi Kötünün İysi

• Zotac GeForce 9800GT

• AMD Radeon HD 6510

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

The Rainmaker

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar. Çok kararsız kaldığım ve konu hakkında fazla bilgim olmadığı için bu siteye üye olup konu açmaya karar verdim. Burada da kesin bir cevap alamazsam hiçbir yerde alamıycam sanırım.

Şimdi benim 2 adet ekran kartım var.

1. Amd radeon hd 6510 series 1 gb 64 bit dx 11 destekli ekran kartı

2. Zotac geforce 9800 gt 1gb 256-bit gddr3 dx 11 desteksiz ekran kartı

Ben oyun olarak sadece lol oynuyorum. Uzun bir sürede başka oyun oynamayı düşünmüyorum. Belki cs go falan oynarım. Bu kartlardan hangisi beni lol de ve cs go gib oyunlarda daha ileri götürür bunu merak ediyorum.

Kartlardan ikisininde çöp olduğunu biliyorum. Ancak yeni kart alabilecek durumum yok. Bu yüzden kötünün iyisini seçip kullanmam gerek.

Sistem özelliklerim:
  • Intel Core i7 3770 Soket 1155 3,4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci
  • 8 GB RAM(detaylarını bilmiyorum)
  • 1920x1080 lg led monitör (hdmı olarak kullanıyorum)
  • psu (Üstünde 230-240 vac yazıyor. Altında 300 wat yazıyo hangisine bakmam gerek onu bilmiyorum.)

Sistem hakkında bilgim bu kadar.

Yorumlarınızı cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
6510 DX11 desteklidir. 9800GT ise DX10 desteklidir. Arada çok fazla zaman farkı var. 9800GT DX10 tabanlı oyunlarda daha performanslıdır ancak DX11 olmadan olmaz. Gelgelelim ikisi de iyi değil. Ancak DX11 destekli olan 6510'u kullanmanız faydanıza olacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı