980Tİ 6 GB Bellek yeterli mi?

GamerBurkay

Hectopat
Arkadaşlar bu kartın 6 GB belleği sizce az değil mi? Şu an herhangi bir sıkıntı teşkil etmiyor ama gelecek oyunlarda 1080P'de sizce ne duruma düşer içinde ki GPU'yu beslemez gibi geliyor. 970 ekran kartının bile yeri geliyor 3.5 GB versiyonları sıkıntı yaşıyor iken bu kartı alsam uzun süre kullanımda sanırım biraz üzecek beni. Bundan 3 yıl önce 2 GB ekran kartları herşeyi rahatlıkla yaparken şu an 4 GB ucu ucuna yetiyor. Sizce durum ne olur 1080P 144HZ monitör kullanımda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle GTX 970'in 3.5 GB VRAM ile sorun yaşadığını unutun. Sadece 0.5 GB VRAM'i 100 MHZ daha yavaş çalışıyor. 6 GB VRAM'i aştığı zaman GTX 980 TI, sistem belleğinden kullanarak durumu kurtaracakır ki önümüzdeki 2-3 sene 4 GB VRAM'in sınırlarını zorlayacak oyun çıkacağını hiç sanmıyorum.

Öncelikle GTX 970'in 3.5 GB VRAM ile sorun yaşadığını unutun. Sadece 0.5 GB VRAM'i 100 MHZ daha yavaş çalışıyor. 6 GB VRAM'i aştığı zaman GTX 980 TI, sistem belleğinden kullanarak durumu kurtaracakır ki önümüzdeki 2-3 sene 4 GB VRAM'in sınırlarını zorlayacak oyun çıkacağını hiç sanmıyorum.

Bu mesaja katılmakla beraber madem yeni bir ekran kartı almaya karar verdiniz 2-3 ay daha bekleyin yeni nesil ekran kartlarından edinin. Şuanda Ti'ye vereceğiniz parayla yeni nesil ekran kartı alabileceğinizi düşünüyorum. Pascal'ı beklemekte fayda var.

Bu mesaja katılmakla beraber madem yeni bir ekran kartı almaya karar verdiniz 2-3 ay daha bekleyin yeni nesil ekran kartlarından edinin. Şuanda Ti'ye vereceğiniz parayla yeni nesil ekran kartı alabileceğinizi düşünüyorum. Pascal'ı beklemekte fayda var.
Kesinlikle katılıyorum! Ben de ekran kartı almayı düşünüyorum hatta durumum olursa sistemi yenilemeyi ama şu an yeni nesili bekliyorum. Gerçi 780 Ti halen daha pahalı bana göre o yüzden uçurum bir düşüş beklerseniz hüsrana uğrayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı