%99 FPS çok düşük

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Şu sorunu aylardır çözemedim, defalarca kez de konu açtım ancak asla çözülmedi. Diablo 4 oynuyorum, 80 FPS alıyorum ortalama ama gerek normal FPS gerek %99 FPS çok sık düşüp çıkıyor, dengesizlik mevcut. Bazı zamanlarda normal FPS örneğin 80'lerde gezerken %99 FPS 30-40 arasında takılıyor. Bu durumun normal olduğunu da düşünmüyorum, ve evet sürücülerim güncel. GeForce Experience'dan 536.23 sürümünü yükledim, 14 Haziran tarihinde gelmiş son sürüm. Sistemim aşağıda belirttiğim gibi, şimdiden herkese teşekkürler.

Ekran kartı: RTX 3060.
İşlemci: R7-5800H
RAM: 16 GB.
Ve laptop...

Oyunu oynamadım ama sorun oyun kaynaklı olabilir maalesef oyunlar da hatalar hat safhada ben 3080 ile 150 FPS aldığım oyunda bile 60 70 civarı düşüşler olabiliyor. Güncelleme aldıkça düzelecektir.

BIOS Update yapmak biraz tehlikelidir, dikkatli olmanı öneririm.

Biraz dediğim bayağı tehlikeli çünkü elektrik kesildiğinde, pat sistem gider.

Reis adam laptop kullanıyorum demiş. Konu sahibinin yazdığı mesaja dikkat edelim. Sonra yanlış işlem yapmasın. Zaten şarjda en az 15 dk götürmesi lazım o zamana kadar BIOS güncellenir.

Dediğinizden hiçbir şey anlamadım, ben de bu teknik mevzulardan pek anlamıyorum ancak %99 FPS denilen şeyin normal FPS'den farklı olarak oyunun ne kadar akıcı çalışıp hissettirdiğini gösteren bir değer, gibi bir şey diye biliyorum yanlışlıklar olabilir. Sonuç olarak, bu değer çok düşük. Zaten normaliyle aynı olması gibi bir beklentim yok, ancak olması gereken normal FPS 80'ken %99'un da 70, bilemedin 60'larda gezmesi değil midir? Ancak benimki 30 ve bu yüzden oyun kasıyormuş gibi hissediyorum çoğu zaman.

Bununla alakası olduğunu düşünmüyorum, son 2-3 aya kadar böyle bir sorun yaşamıyordum. RDR2'yi bile 70 FPS (%99 da ortalama 60'da geziyordu) oynadım.

Bir fan deliklerine üfle eğer FPS adamakıllı bir hal alırsa direk fanı temizle ayrıca sıcaklık değerini kontrol et.

Şu sorunu aylardır çözemedim, defalarca kez de konu açtım ancak asla çözülmedi. Diablo 4 oynuyorum, 80 FPS alıyorum ortalama ama gerek normal FPS gerek %99 FPS çok sık düşüp çıkıyor, dengesizlik mevcut. Bazı zamanlarda normal FPS örneğin 80'lerde gezerken %99 FPS 30-40 arasında takılıyor. Bu durumun normal olduğunu da düşünmüyorum, ve evet sürücülerim güncel. GeForce Experience'dan 536.23 sürümünü yükledim, 14 Haziran tarihinde gelmiş son sürüm. Sistemim aşağıda belirttiğim gibi, şimdiden herkese teşekkürler.

Ekran kartı: RTX 3060.
İşlemci: R7-5800H
RAM: 16 GB.
Ve laptop...
Yada w'si düşük olmalı yada biosu başka sorun olcağını zannetmiyorum olmadı ekrna kartı bozuktur

Kardeşim bende asus rog strix serisi var. 80 70fps aldığım sinematik oyunlarda drop giriyor. Bu sorunu bende çözemedim.
Alalı vakit olduysa, bir bakım yaptırmak belki işe yarayabilir. Henüz fırsat olmadı ama bir ara garantiye gönderip temizlettireceğim fanını falan. Tek çare o kaldı.

Geri
Yukarı