%99 FPS düşüşü neden olur?

alizer01

Centipat
Daha fazla  
RAM
Kingston 16 GB 3200 Mhz CL 16
SSD veya HDD modeli
Kingston M2 1 TB NV2 PCIe 4.0 NVMe SSD
Ekran kartı
GIGABYTE RTX 3060 Ti WINDFORCE OC
Anakart
MSI B450-A Pro Max
İşlemci
Ryzen5 5600x
Bilgisayarda anlayamadığım şekilde küçük takılmalar oluyor. Bu rekabetçi oyunlarda aşırı canımı sıkıyor. Düzeltemedim format atıyorum olmuyor parçaları yazılımsal test ediyorum sorun gözükmüyor. Başka türlü fazladan donanımım yok ki parça değiştirerek test edeyim normal FPS de çok bir şey yok FPS yüksek ama GeForce Experience'tan performans izlemeden baktığım zaman %99 FPS düşüyor ve o an takılma oluyor. Sanırım bu MSI Afterburner'da %0, 1'lik olan FPS bunu etkileyen şey nedir anlamıyorum. PC yeni sayılır iyi bir sistemim olduğunu düşünüyorum M.2 SSD'yi Amazon Prime'den almıştım. Onun harici tüm parçalar vatan gibi satıcısı Hepsiburada gibi yerlerden alındı acaba bu SSD'den kaynaklanır mı? Cidden yoruldum oyun zevki kalmadı.

Hangi oyunda takılma yaşıyorsunuz.
Başka SSD kurup denediniz mi?

BIOS üzerinde XMP özelliği açık mı?
Eğer açık ise kasanın içindeki RAM'lar doğru soketlere takılı mı?

BIOS üzerinde XMP özelliği açık mı?
Eğer açık ise kasanın içindeki RAM'lar doğru soketlere takılı mı?

Evet. XMP açık RAM doğru slota takılı birçok şey denedim şu güne kadar anlamadım gitti gidiyorum FurMark yapıyorum, Cinebench yapıyorum bakıyorum parçalarda sorun yok RAM'i test ediyorum sorun gözükmüyor bilmiyorum SSD çıkarttım bir tane laptoptan kalma ona Windows kurdum oyun falan indirip kurup test edeceğim eğer bunda da devam ederse ne yapacağımı bilmiyorum.

Evet. XMP açık RAM doğru slota takılı birçok şey denedim şu güne kadar anlamadım gitti gidiyorum FurMark yapıyorum, Cinebench yapıyorum bakıyorum parçalarda sorun yok RAM'i test ediyorum sorun gözükmüyor bilmiyorum SSD çıkarttım bir tane laptoptan kalma ona Windows kurdum oyun falan indirip kurup test edeceğim eğer bunda da devam ederse ne yapacağımı bilmiyorum.

Bir deneyiniz eğer sorun devam ederse anakart üzerinde bir arıza var diyeceğim.

Çünkü benim eski anakartımda anlamsızca donma ve takılma vardı ramlarde hiçbir problem çıkmıyordu en son testimde anakart RAM slotu arızalı çıktı.

Bir deneyiniz eğer sorun devam ederse anakart üzerinde bir arıza var diyeceğim.

Çünkü benim eski anakartımda anlamsızca donma ve takılma vardı ramlarde hiçbir problem çıkmıyordu en son testimde anakart RAM slotu arızalı çıktı.

SSD denedim onda da vardı takılmalar. Anladım ben vallahi neden şüpheleneceğim bilemedim.

Geri
Yukarı