990 Pro 1TB aşırı ısınıyor

KimYooShin

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
samsung 990 pro 1tb
Samsung Magician:

1697523275258.png

HWiNFO:

1697523547134.png

Boştayken 80+ derecelerde, yük altında yine 80+ derecelerde çalışıyor bu SSD? 1.5 aydır kullanıyorum yeni fark ettim. Üzerinde kendi heatsinkide mevcut.
Kasamın hava akışıda iyi, Cooler Master TD500 V2 kullanıyorum.
Sistem güç ayarları dengelide çalışıyor.
Bilgisi olan?

İnternetteki forumları taradım 50-70 derece arası değişiyor. Senin Samsung 990 Pro ısı değerleri yukarıda.
Bunlar kesin çözüm değildir ama sorunu çözebilir.
-İşlemci ile ekran kartı arasında kalması fazla ısınmasına sebep olur.
-PC kasanın ısısını düşürmeye dene. (Ek soğutma çözümleri.)
-Samsung 990 Pro termal pad ve metal soğutucu tak.

İnternetteki forumları taradım 50-70 derece arası değişiyor. Senin Samsung 990 Pro sıcaklık değerleri yukarıda.
Bunlar kesin çözüm değildir ama sorunu çözebilir.
-İşlemci ile ekran kartı arasında kalması fazla ısınmasına sebep olur.
-PC kasanın ısısını düşürmeye dene. (ek soğutma çözümleri.)
-Samsung 990 Pro termal pad ve metal soğutucu tak.

Biraz geç cevaplıyorum kusura bakma :) konuyu açtığım günün akşamı eve döndüğümde kasayı açıp M.2 ssdlerimin yerini değiştirdim. Fan Control programından da fan ayarlarımı senkronize ettim.
Şu anlık bir sorun yok gibi gözüküyor.
Büyük ihtimalle 1 ay kadar süreyle bilgisayarım açıktı, bu süreçte yavaş yavaş ısınmış olabilir :D
Yardımın içinde teşekkür ederim sağ ol :)

1697819929732.png

2-3 gündür sıcaklıklar böyle.

İşe yarıyor.

Vallahi konuyu açtıktan sonra yaptığım 1-2 değişiklikten sonra bilgisayarım tam 1 haftadır açık ve; (Arka planda Silkroad ve Black Desert açık)

1698128319003.png

Dereceleri şu an böyle maximum disk 1 ve 2 Max 59 disk 3 ise Max 70 dereceyi görmüş.
Şu an da da 43-43-49 derecelerde çalışıyorlar.
Şu anlık bir sorun yok gibi :D ilerleyen günlerde yine aynı sorunla karşılaşırsam bir bakarım ama benim SSD'nin üstünde de kendi soğutma bloğu var ve üzerinde bloğu çıkartmam durumunda garantinin bozulacağı yazıyor.

Vallahi konuyu açtıktan sonra yaptığım 1-2 değişiklikten sonra bilgisayarım tam 1 haftadır açık ve; (Arka planda Silkroad ve Black Desert açık)

Eki Görüntüle 1988057

Dereceleri şu an böyle maximum disk 1 ve 2 Max 59 disk 3 ise Max 70 dereceyi görmüş.
Şu an da da 43-43-49 derecelerde çalışıyorlar.
Şu anlık bir sorun yok gibi :D ilerleyen günlerde yine aynı sorunla karşılaşırsam bir bakarım ama benim SSD'nin üstünde de kendi soğutma bloğu var ve üzerinde bloğu çıkartmam durumunda garantinin bozulacağı yazıyor.
Biraz sıcak çalışıyor. Bence bir harici soğutucu takın. Harici soğutucu taktığınızda üzerindeki soğutma işlevi de gören bant çıkarılmıyor garanti dışı kalmaz. Aynı özellikte Kingston kullanıyorum boşta 29 %100 yük altında da 40-42 derece testin son anında 45'i ancak görüyor.

Screenshot_2.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı