9V pil bağlama

Herkese merhaba. 2 adet 9V pili paralel bağlarsam kaç ma akım elde ederim arkadaşlar bilgisi olan var mı?
R dirençli bir sistem için çekilen akım miktarı değişmeyecektir fakat toplam verebileceği akım miktarı teorik olarak iki katına çıkacaktır.

Paralel bağlama ile toplam pil kapasitesini arttırmış olursunuz. 9V 100mAh ise tek pil, 9V 200mAh olarak çalışacak paralel bağladığınızda. Aynı koşullar altında daha uzun süre kullanabilirsiniz demektir bu. Tam olarak 2 katı olmasa da 2 kata yakın kullanım süresi artar.

Son düzenleme:
@Safa-TR İki adet pili paralel olarak bağlarsanız dirençleri yarıya düşecektir, yani çekebildiğimiz maksimum akım değeri artacaktır. Onun dışında dediğiniz gibi kapasite olarak iki katına çıkacaktır.

@Safa-TR İki adet pili paralel olarak bağlarsanız dirençleri yarıya düşecektir, yani çekebildiğimiz maksimum akım değeri artacaktır. Onun dışında dediğiniz gibi kapasite olarak iki katına çıkacaktır.
R dirençli bir sistem için akım değişmeyecektir. Orayı düzenlemem gerekiyor sanırım. Aynı devre için parelel pil bağlamanın kapasite dışında faydası yok aslında o manada söylemek istemiştim. Tabi ki total akım artıcak. Yanlış anlaşılma olmaması adına düzenledim. Teşekkür ederim uyarınız için.

@Safa-TR İki adet direnci paralel olarak bağlayınca dirençleri yarıya düşüyor. Bildiğim kadarıyla aynı şey piller için de geçerli. O yüzden çekilebilecek akım değeri artar.
Ancak dediğiniz gibi aynı devreyi bağladığımızda çektiği akım artmaz, sadece pilin kapasitesi artar biraz yanlış anlamışım dediğinizi.

Arkadaşlar açıkçası bana lazım olan akım değeri max 22 mA. vücut direnci hakkında bilgim yok bu yüzden ne kadar akım verir bilmiyorum o yüzden soruyorum. Ayrıca bir kap su içine pillerden gelen akımı suya nasıl dağıtabilirim? Aliminyum Folyo ile en basiti ama aliminyumun iyonları zehirliyor diye zararlı denmiş bu yüzden arayış içerisindeyim. Plastik bir kap içindeki suya bu elektriği nasıl dağıtabilirim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı