A-RGB LED Aydınlatma Kontrolcü Tavsiyesi

crazy_vefa

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kastamonu
Merhabalar. Anakartım 12V RGB hattına sahip, kasa fanlarımı ve kasa içini belirli bir düzene koyduktan sonra Adreslenebilir RGB LED'ler kullanmayı düşünüyorum. WS2812B çipler 5V kullanıyor, bu çipleri kullanmak istiyorum, dışarıdan kontrolcü alıp sisteme dahil etmek istemiyorum, bu sebeple USB ile bilgisayara bağlanan ve bir arayüzü olan yani program ile bu aydınlatmaları kontrol etmek istiyorum. Bunu Asus, Corsair, MSI gibi üçüncü parti üreticilerin programları ile yapamam çünkü donanımların tanınması gerekiyor. Fakat ayrıca bir uygulama ve donanım ile bunu yapabilirim diye düşünüyorum.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mıdır veya tavsiyelerde bulunabilir misiniz?

Adreslenebilir led bende kullanıyorum.
Kontrolü arduino nano ile yapıyorum.
Kontrolcüler pahalı olduğu için alıp yapabilirsin.

Arduino ile kontrol etmek istemiyorum. Bende Arduino ve A-RGB kontrolcü var zaten. USB üzerinden bilgisayara bağlanıp yazılım ile kontrol etmek istiyordum.
böyle bir şey mümkün mü?

İmzamdaki kasa modlama konusundaki gibi SP110E kontrolcü alıp telefon üzerinden kontrol edebilirsin.

Bahsettiğin şeyin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Ama bulursan bize de haber ver.

İmzamdaki kasa modlama konusundaki gibi SP110E kontrolcü alıp telefon üzerinden kontrol edebilirsin.

Bahsettiğin şeyin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Ama bulursan bize de haber ver.
Kumandalı veya Bluetooth modeller çok sayıda mevcut fakat USB üzerinden program vasıtasıyla bunu yapabileceğim bir şey bulamadım. Aura veya Sync gibi uygulamalar var ama onlar da donanım kimliği ile çalışıyorlar.

Geri
Yukarı