A-RGB LED Aydınlatma Kontrolcü Tavsiyesi

@crazy_vefa Hocam WS2812B model herhangi bir ARGB LED'i RGB Fusion 2.0 üzerinden kontrol edebilir miyim? Yoksa illa RGB Fusion 2.0 ya da Aura Sync uyumlu falan mı yazması gerekiyor?
Şu sorduğum sorunun cevabını öğrendim sayılır. Belki birisinin işine yarar diye anlatayım.

Deepcool Matrexx 70 ADD-RGB kasanın içinde WS2812B model 5V ARGB şerit var. Bu şerit LED'i anakarta bağlayıp kontrol edebiliyorum. Yani RGB Fusion 2.0 ile WS2812B uyumlu denebilir.

Ama öğrendim sayılır dedim çünkü bu kasanın içindeki LED'in özellikle uygulamalar için uyumlu olma ihtimali de var. Haftaya normal Aliexpress'ten aldığım WS2812B bir şerit LED daha takacağım. O zaman net bir cevap yazarım.

Argb ledlerin uyumlu olup olmama gibi bir derdi yok. Normal rgb gibi neye bağlarsan çalışırlar. Burda önemli olan nereye bağladığın. Mesela anakartında 3 pin argb soketi varsa dünya üzerindeki tüm argb ledler artık senin anakartının yazılımına uyumlu olur. Hatta kendin bile üretebilirsin.

Evet. Dediğiniz gibi 12V bunlar. Kendi araştırmamda malzeme satan dükkanlarda hep 5v argb 12v rgb olarak gördüm ve internet üzerinde satılan hazır argb ledleri de hep 5v olarak gördüm. Bundan kaynaklı argb ledler 5 volttur yanılgısına düşmüşüm. Düzelttiğiniz için teşekkürler. Ben de sayenizde öğrenmiş oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı