A-sosyal olmak

Hayır küfür ve sigara içiyorlardı böyle insanlarla takılmak istemedim.

Tamam anladım. Ama şunu da söylemek isterim şu anda insanların büyük bir çoğunluğu sigara içiyor ve küfür ediyor. Eğer hayatınızdan sigara içen ve küfür eden insanları çıkarırsanız geriye kimse kalmaz. Bence arkadaş seçiminde önceliğiniz kişilik ve karakter olsun(şunu da söyleyeyim eğer arkadaşlarınız uyuşturucu falan kullanıyorsa tabii ki arkadaşlık kurmayın. Ama sırf küfür ediyor ve sigara içiyor diye birisini hayatından çıkarmak bana biraz saçma geldi ama tercih meselesi).

Tamam anladım. Ama şunu da söylemek isterim şu anda insanların büyük birçoğunluğu sigara içiyor ve küfür ediyor. Eğer hayatınızdan sigara içen ve küfür eden insanları çıkarırsanız geriye kimse kalmaz. Bence arkadaş seçiminde önceliğiniz kişilik ve karakter olsun(şunu da söyleyeyim eğer arkadaşlarınız uyuşturucu falan kullanıyorsa tabii ki arkadaşlık kurmayın. Ama sırf küfür ediyor ve sigara içiyor diye birisini hayatından çıkarmak bana biraz saçma geldi ama tercih meselesi).

Evet biraz tercih meslesi ama sormak istedim internette çok dostum var ama ne kadar doğru.
Arkadaşlarım, kızlar için birbirini satacak ve küçük düşürecek insanlardır. Yalnız kalmak isteyince sana asosyal derler. Benim en iyi arkadaşlarım Zotac GTX 1660 Super ekran kartım, i3 10100F işlemcim ve Neo Forza 2x8 CL16 ram'lerimdir. 😍 biz bize yeteriz. :)

Bilgisayar en iyi dostum :D.

Merhabalar etrafımda genellikle yaşıtlarımda olsa kötü insanlar var. Küfür ve bunun gibi şeyler gibi hayatlarını geçiren insanlarla takılmıyorum. Bu yüzden a-sosyalim böyle insanlarla takılmak mı iyi yoksa a-sosyal olmak mı? İnternette çok arkadaşım var ama güvendiğim çevremdeki birçok insanla ilişkimi kestim kötü yola kendimi saptırmamak için. İyi mi yapıyorum yoksa kötü mü? A-sosyal olduğum için annem ve babamdan da azar yiyordum şu an corona var :D. Dışarı çık diye her zaman evde kaldım bunun benim yarrarıma olduğunu düşünüyorum sizce öyle mi?
Asosyal olmak çok uç nokta bir durum. Her yalnız kalan, yalnızlığa yönelen insan Asosyal diye bir kaide yok.

Annen ve baban iyi ebeveynler mi; onlarla konuşabiliyor musun?

Dışarıda düzgün insanlar da var. İnternette hayatınızda hiç görmediğiniz insanlar ile arkadaşlık kurmak yerine corona bittiği zaman dışarı çıkıp iyi yerlere (arka sokaklara falan değil, iyi insanların olduğu yerlere) giderseniz iyi arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Hayır küfür ve sigara içiyorlardı böyle insanlarla takılmak istemedim.

Hocam küfürden arkadaş bırakmam çok kötü olur sigara içtikleri için bırakmıştım. Her insan küfür edebilir sinirlenince normal bir şey.

Sigara içen arkadaşlarım var ama onların kişiliğini bildiğim için ve onlarda benim kişiliğimi bildiği için yanımda içmiyorlar, zaten önermiyorlarda, her sigara içen kötü değil, asıl kötü olan uyuşturucu madde içenler, benim sigara içen keş görünümlü arkadaşlarım olsa da görünüşlerine aldanmamak lazım, aslında çok iyi insanlar, asıl uyuşturucu içenden uzak dur ya da hiçbir şeyi kafaya takmayandan.

Hocam bilgisayarın başında çok zaman geçirince a-sosyal olmuyorsunuz. Aksine kendinizi geliştirebilecek her türlü şey bu bilgisiyarların içinde ve sizi geliştiribilen şeyler sizi başarıya götürür. Ama oyunu fazla oynuyorsanız o zaman tam anlamıyla a-sosyal oluyorsunuz.

Sigara içen arkadaşlarım var ama onların kişiliğini bildiğim için ve onlarda benim kişiliğimi bildiği için yanımda içmiyorlar, zaten önermiyorlarda, her sigara içen kötü değil, asıl kötü olan uyuşturucu madde içenler, benim sigara içen keş görünümlü arkadaşlarım olsa da görünüşlerine aldanmamak lazım, aslında çok iyi insanlar, asıl uyuşturucu içenden uzak dur ya da hiçbir şeyi kafaya takmayandan.

Benim arkadaşlarım ne yazık ki öyle değil...
Hocam bilgisayarın başında çok zaman geçirince a-sosyal olmuyorsunuz. Aksine kendinizi geliştirebilecek her türlü şey bu bilgisayarların içinde ve sizi geliştiribilen şeyler sizi başarıya götürür. Ama oyunu fazla oynuyorsanız o zaman tam anlamıyla a-sosyal oluyorsunuz.

Hocam bilgisayarımda sadece LoL var ayda bir kere belki giriyorum genellikle bilgisayarı iyi yönde kullanıyorum araştırma, ders gibi şeyler için kullanıyorum bir de böyle forum sitelerinde ve sohbet sitelerinde takılıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı