A-sosyal olmak

Ayrıca "arkadaşlık" ve "tanıdıklık" aynı kavramlar değil. Bağ hissetmediğin yakın ya da uzak çevrendeki bildiğin kişilere tanıdık denir.

Stres yapma ve onlardan uzak dur. Kendi benliğinle yaşa, kimse gibi olmak zorunda değilsin.

Benim arkadaşlarım ne yazık ki öyle değil...

Hocam yaşadığın ortamı bilmiyorum ama İzmir'de oturduğum için artık böyle şeylerle karşılaşmak benim için normal oluyor, ben bir kişinin kişiliğini iyi biri mi kötü biri mi olduğunu zaten ilk bakıştan anlıyorum ona göre arkadaş oluyorum, zaten kendi rotamı çizdim tek başıma yürüyorum, onlar öyle arkadaşlarım, zamanı geldiğinde sohbet muhabbet ediyoruz falan, dediğim gibi bir insanın kişiliğini çözmeyi öğrenmen lazım.

Evet hocam ama ailem a-sosyal olduğumu düşünüyor hiç arkadaşım olmadığı için.
Hocam hiç arkadaşınız yoksa a-sosyal olmuyorsunuz merak etmeyin. Çevrenizde size uygun bir arkadaş yoksa ve iyi şeyler yapmıyorlarsa olmasın daha iyi. İllaki birisi karşınıza çıkar onunla iyi bir dostluk kurarsınız.

Hocam yaşadığın ortamı bilmiyorum ama İzmir'de oturduğum için artık böyle şeylerle karşılaşmak benim için normal oluyor, ben bir kişinin kişiliğini iyi biri mi kötü biri mi olduğunu zaten ilk bakıştan anlıyorum ona göre arkadaş oluyorum, zaten kendi rotamı çizdim tek başıma yürüyorum, onlar öyle arkadaşlarım, zamanı geldiğinde sohbet muhabbet ediyoruz falan, dediğim gibi bir insanın kişiliğini çözmeyi öğrenmen lazım.

Çözmeye çalışmayı nasıl öğreniceğim hakkında bir fikrim yok hocam.

Evet hocam çok iyiler derdimi anlatabiliyorum beni anlayan bir aileye sahibim.
Asosyallik, iletişim kurabilecek hiçbir değer (bak değer diyorum) bu; arkadaş olabilir, anne- baba olabilir, evcil hayvan olabilir diye uzar da gider.

Çevrende konuşabileceğin tek bir değer bile varsa asosyal değilsin. Asosyallik dediğim gibi çok uç nokta, kafanı yorma o yüzden.

O "arkadaşlar" dediğin kişilerden de uzak dur. Kendini kirletme ve onlar için kendi benliğinden feda edip silüetini onlara benzetme.

Çözmeye çalışmayı nasıl öğreniceğim hakkında bir fikrim yok hocam.

İlk görüşünde sana nasıl baktığını zaten vücudunun uyarışından kolaylıkla anlarsın, anlatamadığın ama uzak durman gereken bir his oluşur içinde, bakışlarının içinde soğukluk vardır genelde, soğukluğun başka sebepleride oluyor ama beden refleks olarak uyarması gerekli, yanında dolaşırken de aynı şekilde refleks olarak vücudunun uyarması lazım, bir his uzak durman için seni zorluyor ama açıklayamıyorsun.

Asosyallik, iletişim kurabilecek hiçbir değer (bak değer diyorum) bu; arkadaş olabilir, anne- baba olabilir, evcil hayvan olabilir diye uzar da gider.

Çevrende konuşabileceğin tek bir değer bile varsa asosyal değilsin. Asosyallik dediğim gibi çok uç nokta, kafanı yorma o yüzden.

O "arkadaşlar" dediğin kişilerden de uzak dur. Kendini kirletme ve onlar için kendi benliğinden feda edip silüetini onlara benzetme.

Hocam hayvanları çok severim bir sürü kuş sahiplendim hala kuşum var onla çok iyi anlaşıyorum ama arada hayvan bakmak istemiyorum 1 yıldan fazladır baktığım kuş ölünce çok üzülmüştüm... :(

Geri
Yukarı