A1 sınıfı ehliyet kaç TL olur?

Bugün sürücü kursuna gittim. 5000 TL kurs ücreti ve 300 TL sınav ücreti dediler. Diğer masraflar 2k gibi bir fiyat ekliyor sanırım internetten baktığıma göre.

Geçen yıl aldım 4K-5k arası çıktı bana masrafı şu an 7-8k olacaktır ha bire bir masraf çıkıyor 200-300 şunun bunun parası sınav parası.

A1 sınıfı ehliyet alacağım yakında. Kurs, vergi vs. derken bana kaç TL'ye patlar?
Ehliyet fiyatları arasında üç beş kuruş oynuyor. Kurs 6-7 bin, sınav 300, bin beş yüz lira da kart parası; toplam 9 bin liraya falan geliyor. Ama bana soracak olursan buna hiç para harcama, az sabret ve A2 ehliyet al. Avrupa'da her ne kadar A1 ehliyet çok kapsamlı olsa da Türkiye'de çok gereksiz ve kısıtlı.

eğer sürmeyi hiç bilmiyorsan bence para var mt ile falan öğren ben motor sürmeyi biliyordum bana Zorro diye cg tipi bir motor verdiler sınavın çoğunu tamamlamıştım bitmesine az kalmıştı vites düşürmek için pedala bastım pedal kırıldı.

Ehliyetim olmasına rağmen ehliyet yükseltmek için kurs ücreti olarak 4500 TL istediler ek olarak harç bedeli için 1500 TL ödemek gerekli, total olarak 6000 TL tutuyor benim yaşadığım yerde. Farklı yerlerde kurs ücretleri değişebilir.

Ehliyetim olmasına rağmen ehliyet yükseltmek için kurs ücreti olarak 4500 TL istediler ek olarak harç bedeli için 1500 TL ödemek gerekli, total olarak 6000 TL tutuyor benim yaşadığım yerde. Farklı yerlerde kurs ücretleri değişebilir.
1500 TL sabit mi her yerde? Yani şimdi kurs için 5000 TL ve harç bedeli 1500 TL toplamda 6500 TL mi olacak?

1500 TL sabit mi her yerde? Yani şimdi kurs için 5000 TL ve harç bedeli 1500 TL toplamda 6500 TL mi olacak?
Kurs ücretlerinin yaşadığınız yerde nasıl olduğunu bilemem, il ve ilçelere göre kurs fiyatları değişmekte ancak ödeyeceğiniz 1500 TL harç ücreti tüm Türkiye'de aynı çünkü bu ücret devlete ödenmekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı