A10 7300 APU İşlemci Değiştirme

Bahsettiğiniz işlemci bir mobil işlemci. Yani dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış. İşlemcinin anakarta nasıl bağlı olduğuna göre bir cevap verebiliriz. Bilgisayarınız tam modelini yazarsanız Youtube'dan bakabilirim.

Arkadaşa katılmakla birlikte bence ne şekilde olursa olsun Ryzen 2200g bile ondan iyi gibi sanki.
Evet Ryzen 3 2200G'nin daha iyi olduğuna ben de katılıyorum. Ancak konu sahibi değişip değişmeyeceğini sormuş. Eğer bağlantıdaki gibi işlemci anakart ile bütünleşik ise değişimi çok zordur.
Ancak işlemcisi anakart ile bütünleşik olmayan dizüstü bilgisayarlar da vardır. Hangi tür olduğuna bakıp cevap vermek için söyledim.

Videonun 8. dakika 30. saniyesinde görüldüğü gibi işlemci anakarta bütünleşik maalesef. İşlemci normal bir kullanıcının imkanlarıyla sökülemiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı