A10 7800 sistem toplama

CH0PPER

Hectopat
Arkadaslar merhaba, geçenler de gordugum mini itx kasa sekli cok hosuma gitti. Bu konu hakkinda biraz arastirma yaptim ve fazla pahali olmayan bi mini itx sistem toplamayi dusundum ama kafamda hala sorular var. Yanitlarsaniz cok sevinirim.

Simdi APU olarak A10-7800'de karar kildim. RAM konusunda da 2400 veya 2133 MHz 2×4 GB bi RAM almayi düşünüyorum.

Simdi guc kaynagi olarak eski Xilence 500w Redwing guc kaynagimi kullanmayi dusunuyordum ama kasa zaten ufak oldugu icin kablo karmasiyla basa cikamamaktan korktum. Guc kaynaginada pek para vermek istemiyorum. Sizce bu guc kaynagini mi kullanayim, yoksa mecbur yenisini mi alayim?

Galiba A10 7800 icin fm2+ anakart gerekli. Bu yuzden en ucuz fm2+ anakarti almayi dusunuyorum. Bu konuda tavsiyeye ihtiyacim var? (Ayrica Anakart 2133 veya 2400 MHZ RAM ile uyumlu olmali)

Birde kafami en cok karistiran kasa konusu var. Ben silverstone rvz01 tarzi kasalardan istiyorum ama icine sistem sigmayabilir diye endisem var. Cooler master elite 110 da pek tasinabilir gelmedi. Elite 130 da mini itx icin buyuk geldi. Bana rvz01 tarzi reciever gibi ama daha buyugu. Dikdortgen plazma seklinde mini itx kasa onerisinde bulunursaniz cok sevinirim. Icine sistemin sigmasi ve hava almasi onemli.

HDD ve SSD konusunu kendim hallederim diye dusunuyorum.

Son soruma gelelim: Evde kullanilmayan HD7730 ekran kartim var. Simdi bu ekran karti APU icindeki r7 serisi ekran kartiyla crossfire olur mu? Crossfire oluyorsa ona gore ekran kartininda sigabilecegi bi kasa lazim. Ona gore kasa tavsiye ederseniz cok sevinirim.

Sorularim bu kadardi. Biraz uzun oldu ama cevaplarsaniz gercekten yardimci olmus olursunuz. Simdiden tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart olarak bunu alabilirsin:
MSI A68HM-E33 V2 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C) VGA&HDMI Anakart
PSU olarak 450 watt bir PSU işini fazla fazla görecektir.
Bellek olarak 2133 MHz destekliyor ama sana tavsiyem Athlon X4 840 alıp, ekran kartına bütçe belirleyebiliriz. Daha performanslı bir sistemin olmuş olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı