A10 7850K için İşlemci Soğutucu Önerisi

Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhabalar. 1 haftadır bilgisayarım kapanmadığı için (BF3 indirmesi) bilgisayarımın çok ses çıkarttığını fark ettim. Kasada işlemci fanı, egzoz fan ve benim taktığım falzladan Cooler Master BC Serisi 120mm Mavi Led'li fan var. Ancak AMD'nin stok soğutucusunun çok ses çıkardığını söyleyenler vardı. Bende kulağımı yaklaştırınca en çok işlemci soğutucusundan ses geldiğini fark ettim. Tozunu iyice temizledim ancak hala ses çıkarıyordu. Bu yüzden yeni bir işlemci soğutucusu almak istiyorum. Sessiz olsun istiyorum ama performanstan ödün verecek ise sesli de olabilir. Tabi AMD stok fan gibi olmaz diye düşünüyorum. Değil mi? Şimdiden teşekkür ederim. Önerilerinizi bekliyorum kolay gelsin. :)

İşlemci SoketiFM2+
Bütçe50-70TL
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleme:
O.C. çok olmasa da yapacağım arkadaşlar. Büyük ihtimalle RAM'leri O.C. yapacağım. Bir de uzun süre kullanacağım bu soğutucuyu. Ta ki custom sıvı soğutma alıncaya kadar. Everest Eagle kasa kullanıyorum. Belki bütçemi 90 TL'ye de çıkartabilirim. Şu an benim düşüncem T4.

Stock fan dışında her fan o işlemciyi iyi soğutacaktır. Tek dikkat etmen kriter 12cm'lik fan kullanan bir soğutma tercih etmen. Bu sayede hem iyi soğutma hem sessiz soğutma sağlamış olursun.Kasa fan için sorun oluşturuyorsa low profil bir fan alabilirsin hem daha ucuza geleektir fiyat olarak.

Kasa için sorun olmaz. Kasayı ölçtüm. Boyutu denk gelmekle kalmıyor fazladan yer bile kalıyor. Bu arada bir ihtimal Xigmatek Dragoon ram soğutucusunu alacağım. Sorun çıkartır mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı