A10 7850K ve MSI A88X-G45 GAMING Hakkında Bilgi

Cenk Yönden

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Bu sisteme sahibim.
  • ANAKART=MSI A88X-G45 GAMING FM2+ AMD A88X DDR3 2400MHz(O.C) Anakart
  • İŞLEMCİ=AMD A10 7850K Soket FM2+ 3.7GHz 4MB Cache 95W 32nm İşlemci + R7 GPU
  • RAM= CORSAIR 8GB (2X4GB) VENGEANCE PRO DDR3 2400 MHZ CL11 RAM
  • Win 8.1 64bit
4 tane sorum olacak.
  • Bu ramları Vatan Bilgisayardaki cocuk tavsiye etti, ama ramlarin kutusunda intel logosu felan var. Hafiften kıllanmıyorum değil. OC menüsünden ramları 2400 mhz yapınca MSI Command Centerda ramları 0 (sıfır) MHZ olarak gösteriyor ve bilgisayar kararsız çalışmaya başlıyor. herhangi bir benchmark çalıştırdığınızda ekrandaki görüntü olduğu gibi donuyor. 2133 mhz de daha stabil çalışıyor. Aslında bu durum bir kaçkez 2133 mhz de de başıma geldi. Aklıma gelen ramlarin anakartla veya APU ile uyumsuz olması. Böyle birşey mümkünmüdür. Yabancı bir forumda timingleri auto yapmayın elle girin demişler. (11-13-13-31)
  • Bir diğer konu OC Genie yi çalıştırdığımda bilgisayar eskisinden daha yavaş çalışıyor. Windows ekranı geliyor simge resimlerinin çıkması 10 saniyeyi buluyor. OC Genie yi çalıştırmazsam masa üstü daha çabuk kullanılabilir hale geliyor.
  • Bilgisayara ilk windows kurduğumda hemen thief yükledim ve mükemmel akıcılıkda oynadım. Sonra BIOS update yaptım 1.0 dan 1.4 e yükselttim ve bilgisayarın açılış süresinde bile 7-8 saniye bir anda yavaşlama oldu. ve oyunu eski akıcılığında oynayamıyorum. Tahminimce bazı ayarlar yeni biosla birlikte değişti ve eski performansında çalışmıyor. Eski BIOS a dönmemin bir yolu var mı acaba?
  • Bu anakart ve işlemci ile ilgili detaylı bilgi alabileceğim yerli-yabancı forum önerisi yaparsanız sevinirim. Bir de bazı arkadaşlar win 7 ye geç daha hızlı çalışır sistemin diyor. Bu konuda da yorum yaparsanız bilgilenmiş olurum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı