A10 7850K'nın içerisindeki GPU

Muratgs0434

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben AMD A10 7850K işlemcisinin içindeki APU'nun AMD R7 serisi olduğunu biliyordum. Fakat R7 serisinden hangi ekran kartı olduğunu bilmiyordum. Arkadaşlar, sizler biliyorsanız lütfen cevap yazın. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba. Öncelikle şunu belirteyim, A10 7850K kendi başına bir APU'dur. Siz sanırım içerisindeki GPU'yu merak ediyorsunuz. İçerisindeki GPU R7 240 ve R7 250 arası performans veren bir GPU'dur.

Şöyle anlatalım, APU denilen şey, direk bir işlemci, hem grafik işlemci, hem de normal işlemci. Ama iki türlü de çalışıyor tek bir fiziksel parça olmasına rağmen.

Ne demek istediğinizi anlıyamadım fakat ekran kartı işlemci ile beraber çalışıyor.
Yanına yeni bir ekran kartı takacağım tabiki. Yeni bi ekran kartı taktıktan sonra APU 'un içersi deki CPU'yu devre dışı bırakabiliyor muyuz ?

APU içerisindeki CPU'yu devre dışı bırakırsan sistem açılmaz. :)
Sağol hiç bilmiyorduk.

CPU = İşlemci
GPU= Ekran kartı

Evet harici ekran kartı taktıgınız zaman işlemci biriminin içerisinde ki GPU birimini devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı