A10-7870K APU Overclock

XenastraphobiaC

Hectopat
Daha fazla  
  • ASUS A88X Gamer - Anakart
  • AMD A10-7870K - İşlemci
  • Kingston HyperX Beast DDR3 2400MHz CL11 XMP 2x8GB - RAM
  • Zalman R1 600W - Power
  • Samsung 850EVO 250GB - SSD

Bu sistemi topladım fakat şöyle bir sorunla karşılaştım, ilk defa APU sistem topladığım için format sonrası hangi driverlara gereksinim duyduğunu bilmiyorum. Normalde chipset ve grafik kartını yükleyip PC güncellerdim aynı yöntemleri denedim Asus'un sitesinden gerek Yonga seti gerek VGA driverlarını yükledim ki boyutları yakşalık 2GB'nin üzerinde. Ardından AMD'nin sitesinden APU 7870k güncel driver indirdim fakat yine de oyunda istediğim performansı alamadım, daha sonra BIOS güncelleyip bellekleri 2400MHz'ye çektim fakat performansta hala gözle görülür bir farklılık yok, yapmadığım eksik şeyler ne? İşlemci veya grafik kartına overclock yapmam gerekiyor mu? Nasıl yapabilirim veya yanlış driverdan dolayı mı böyle bir sorunla karşılaşıyorum? 3 binlik topladığım sistem bin liralık sistem ile aynı performansı veriyor.
İşletim sistemi Windows 8.1 64bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam ben en küçük bir örnek vereyim sana hemen , Blade & Soul oyununda mesela ben 20-40 arası alırken benden düşük özellikteki arkadaşın pc 80-90 fps alıyor.

Topladığın bilgisayarın 3000 tl olmasının nedeni APU gibi düşük bütçeli oyun bilgisayarlarına yönelik bir sisteme 500 liralık anakart vs. almandır. Apu nun vereceği performans belli. Keşke diğer parçalardan kısıp harici iyi bir cpu + bir ekran kartı alsaydın. Ya da toplamadan bir konu açsaydın. Yani oyunlar için en önemli olan GPU + CPU'da ucuza diğer parçaları fullemen bilgisayarını iyi yapmıyor.

Afedersin ama APU'ya 3000 TL vermek aptallık zaten 1000 TL'lik aynı performansı verecek SSD ve anakart daha güzel diye performans artmaz çok yanlış yapmışsın.

Madem o kadar para verdin o anakarta. Yanina harici bir ekran karti al. İslemci gpuya sağlam bir o.c yaparsın.O anakartla rahat 4.5 ghz+ lar görülür.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı