A10 7870K APU sistemde harici ekran kartının çalışıp çalışmadığını öğrenme

comradedits

Hectopat
Bir çoğunuz saçma bir toplama bilgisayar diyecektir, bunda ben de hemfikirim ama elimdeki makine bu :
  • AMD A10 7870K R7 işlemci
  • XFX RX 560 4 GB DDR5 128 bit ekran kartı
  • 8 GB RAM
Bu bilgisayar hangi ekran kartını oyunlarda kullanmakta? İşlemci üzerindeki GPU, RX 560 yüzünden otomatik olarak devre dışı kalmakta mı? Eğer kalıyorsa CS:GO gibi bir oyunda en düşük ayarlarda 45-110 arası FPS almaktayim. Bunun sebebi nedir? Yoksa gerçekten sistem bu kadar mı kötü? Ters olan bir şeyler mi var?
Görüş ve yardımlarınızı beklemekteyim, iyi Sosyal'ler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünüzü hangi sokete bağlarsanız o kart çalışır. Harici ekran kartınıza bağlıysa, dahili ekran kartınız otomatik devre dışı kalır. Monitörünüzü doğru karta bağladığınızdan emin olmanız yeterli. Eğer RX560'a bağlayıp düşük sonuçlar alıyorsanız ekran kartı sürücülerinizi tekrar yüklemelisiniz.

Monitörü ekran kartına bağladığından emin ol ve ekran kartı sürücüsünü AMD'nin sitesinden indirerek kur. Öncesinde DDU ile eski sürücüleri kaldır. Ama yine de o işlemci ile online oyunlarda çok yüksek FPS'ler bekleme.

Monitörü ekran kartına bağladığından emin ol ve ekran kartı sürücüsünü AMD'nin sitesinden indirerek kur. Öncesinde DDU ile eski sürücüleri kaldır. Ama yine de o işlemci ile online oyunlarda çok yüksek FPS'ler bekleme.

Hocam DDU ile eski sürümleri kaldırıp siteden son sürümü indirip kurdum fakat bu seferde uyumlu değil hatası veriyor bir anlam veremedım :) 30 fps aliyorum çok sacma önceden bu sistemle 190 aliyodum birşey oldu ama ne oldu bilmiyorum HATA (radeon settings and driver version do not match please try again after updating to the latest version)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı