A10 7870K APU ve R7 250 Dual Graphics

Ahmet Kirdim

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Technopat youtube sayfasındaki 1500 TL olan sistemi toplamayı düşünüyorum.
A10 7870k APU ile AMD R7 250 GDDR5 ekran kartını dual graphics yapabilir miyim?
Yüksek performans alır mıyım?
Yoksa bu sisteme APU gereksiz mi olur?
Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

1500 TL bütçeyle X4 860K ve 750 Ti toplarsanız daha iyi olacaktır.

aynı fiyata denk geliyor. Bunu alın.
1.png
2.png
Hayırlı olsun.

Sizce iyi Bir performans almak için APU A10 7870K iyi bir tercih mi? Yoksa sadece ekonomik mi olur?
Bu arada ben rust adlı oyunu için bilgisayar toplamak istiyorum. Oyunun optimizasyon sorunu var, bu yüzden güçlü bir bilgisayara ihtiyacım var sanırım.

aynı fiyata denk geliyor. Bunu alın.
Eki Görüntüle 146430
Eki Görüntüle 146431
Hayırlı olsun.
Belirtmiş olduğunuz i3 işlemci, ekran kartının yanında yeterli gelir mi? Yoksa i5 veya amd phenom serisi alsam daha mı iyi olur?

Sizce iyi Bir performans almak için APU A10 7870K iyi bir tercih mi? Yoksa sadece ekonomik mi olur?
Bu arada ben rust adlı oyunu için bilgisayar toplamak istiyorum. Oyunun optimizasyon sorunu var, bu yüzden güçlü bir bilgisayara ihtiyacım var sanırım.

Belirtmiş olduğunuz i3 işlemci, ekran kartının yanında yeterli gelir mi? Yoksa i5 veya amd phenom serisi alsam daha mı iyi olur?
Yeterli olacaktır, ekran kartını R7 370 yaparsanız daha iyi olur ama bu yeterlidir.

İşlemci gayet yeterli bir işlemci. Kafanız rahat uzun yıllar kullanabilirsiniz :)

Son düzenleme:
Dual Graphics yapabilirsin, fakat her oyunun Dual Graphics desteği yok, bu yüzden yüksek bir performans alamazsın.
Ekran kartını Dual Graphics yapmayı düşünüyordum. Bazı oyunların desteklemediğini bilmiyordum, bilgi için teşekkürler.
Artık APU işlemci düşünmüyorum. Bütçeyide biraz arttırıp aşşağıdakileri almayı düşünüyorum sizce nasıl?
AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Önbellek 125W 32nm İşlemci
Sapphire R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
MSI 970A-G43 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
Ve daha karar veremediğim 2x8 kingston ram var.(Önerdiğiniz varsa lütfen yorum yapın)
SSD almayı şimdilik düşünmüyorum.(İleride belki...)
Hangi HDD'yi almayada daha karar vermedim(Önerinizi bildirirseniz teşekkürler...)
Kasa önerinizide bekliyorum...
Ekonomik olursa iyi olur.
Teşekkürler...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı