A10 7870K aşırı ısınıyor

HELLBQY

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim yeni aldığım fiyat performans bilgisayarımda AMD A10 7870k işlemcim var. Gigabyte F2a88X anakart içerisinde. Ekran kartım ise DDR3 Radeon HD 7500-7600 series 2 GB 128 bit. İlk etapta Windows Home kullanırken kullandığım pencerelerde takılamalar yaşayıp kapanma sorunu ile karşılaştım. Daha sonra oyunlarda, sistemin gayet yeterli olsa da yine takılıp kendini kapattığını gördüm. Driver ve güncellemelerle sorun olduğunu düşündüm ve Windows 10 Pro olarak format attım. Ancak bu sefer de işlemcim aşırı aşırı ısındı. Bir ara 120'yi gördü çoğu zaman mavi ekran verdi. Intel olsa belki yanmıştı. Şu minimum sıcaklık 55'te seyrediyor ve bir ayarlara girecek olsam ta da bir pencere açacak olsam 80 90 derecelere fırlıyor. İşlemci kullanımı 50'ye kadar çektim ki internete girebileyim ama bu sefer de kendini kapatıyor pencere. İşlemcinin fanını kontrol ettim macununu değiştirdim tam oranında ayarladım ama hala aynı. Power tam hatırlamıyorum ama 300-400 arasıydı. Format atmadan hemen önce 160'lık Samsung bir HDD takmıştım. Power mı yetersiz acaba yeterli güç vermediğinden işlemciyi vs yoruyor anlamadım. Ne yaptıysam işlemci soğumuyor. Overlock kapalı. Lütfen yardım.

AMD'nin kendi sitesinde 7870k APU için en yüksek çalışma değeri 72.4°C olarak belirtilmiş .
Bence sizin sistem sıcaklıkları yanlış ölçüyor.

Geri
Yukarı