A10-7870K Mını ITX Sistem Toplama

Daha fazla  
Anakart:AsRock FM2A88X 2400 Mhz DDR3 Soket FM2+ mini-ITX

İşlemci(CPU):AMD A10 7870K veya A10 7850K

Bellek(RAM):Kingston HyperX 2400 Mhz (2x4) 8GB DDR3

SSD: Sandisk Ultra III 240 GB 550MB/500MB

PSU ve Kasa:SilverStone Sugo SG05 450 Watt 80+ Plus Bronze Mini-ITX

İşlemci Soğutucu:Deep Cool HTPC-200 Intel&AMD mini-ITX Soğutucu

Evet arkadaşlar sistem bu şekilde. Gönül isterdi ki güncel ve güçlü bir yapıya sahip olan MSI veya ASUS bir anakart almak ancak nedense bu üreticiler FM2+ mini-ITX Anakart üretmiyorlar pek fazla veya bizim pazarımızda bulmak mümkün değil. Geniş araştırma yapmadım bilemeyeceğim, bileniniz varsa öneri olarak yorum yazsınlar lütfen. :)

Kasa çok küçük olduğu için ekran kartı koyup içerideki hava akışını daha fazla azaltmak yerine APU'yu tercih edip daha ferah bir ortam hazırlamayı hedefledim.

Güç kaynağı gayet kaliteli ve bu sisteme fazlasıyla yetecek diye düşünüyorum farklı olarak;

SilverStone Strider 750W 80+ Plus Gold Sıngle Rail

Bu güç kaynağı tercih edilebilir. Modüler bir güç kaynağı olduğu için kablo karmaşasından kurtaracaktır diye düşünüyorum. Ayrıca daha sonra sisteme bir ekran kartı dahil edilecek olursa sağladığı 750 W güç sayesinde güç talebine sorunsuz karşılık verir. Kablo karmaşası olmayacağından rahatlıkla bir ekran kartı dahil edilebilir böylelikle.

Evet kasayı çok sevdiğimi belirtmek istiyorum. Gerçekten çok hoş bir görüntüsü var ve gerçekten çok küçük bu da bir çok alanda avantaj sağlıyor. Değişmesini istemiyorum açıkcası bu yüzden ama içeriğindeki sistemin daha iyisi olduğunu düşünen arkadaşlar varsa lütfen yorumlarını esirgemesinler...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı